Krakowska Jesień Jazzowa - Olbrzym i kurdupel

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
19.11.2014
Godzina: 
19:00

19-go listopada, w klubie Alchemia w Krakowie, w ramach festiwalu Krakowska Jesień Jazzowa, wystąpi duet Olbrzym i kurdupel.

Olbrzym i Kurdupel to zespół z Polski grający muzykę swobodnie improwizowaną. Duet powstał wiosną 2007 roku w Gdyni. Muzyka którą wykonuje jest niczym nie skrępowaną improwizacją. Komponowanie jest tożsame z pierwszym i jedynym wykonaniem utworu i jest niepowtarzalne.
Na początku 2008 roku zespół nagrał pierwszą płytę pod tytułem „frrrr…”, która zebrała liczne dobre recenzje. W kwietniu 2012 ukazała się nakładem fonografiki ich druga płyta pod tytułem „SIX PHILOSOPHICAL GAMES”. Płyta spotkała się ze świetnym przyjęciem w całej Polsce i zebrała entuzjastyczne recenzje w kraju i poza jego granicami. Oficjalna premiera płyty odbyła się z udziałem orkiestry Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Koncert został zarejestrowany audio i video – trwają prace nad wydaniem materiału. Przedsięwzięcie, które było niewątpliwym sukcesem będzie miało swoją kontynuację w postaci koncertów z orkiestrami w przyszłości.
Zespół Olbrzym i kurdupel poprzez swoją bezkompromisową świeżą i awangardową twórczość uzyskał mocną  pozycję na polskiej scenie improwizowanej, które znajduje odzwierciedlenie w licznych zaproszeniach na festiwale muzyki improwizowanej np. „Art of improwisation” we Wrocławiu, „Off Jazz festiwal” w Tczewie, „Dzianie się” w Olsztynie. Duet współpracuje z wybitnymi postaciami tego nurtu takimi jak Mikołaj Trzaska, Rafał Mazur, Keir Neuringer (USA).

CO? – Krakowska Jesień Jazzowa - Olbrzym i kurdupel
KTO? –  Marcin Brożek, Tomasz Gadecki 
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 19/11/2014, 19:00
BILETY? – 30 zł / 40 zł (w dniu koncertu) / 150 zł Karnet Barry Guy