Krakowska Jesień Jazzowa - Mateusz Gawęda / Sławomir Pezda

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
18.11.2014
Godzina: 
19:00

18-go listopada w Klubie Alchemia w Krakowie, w ramach festiwalu Krakowska Jesień Jazzowa, wystąpią Mateusz Gawęda i Sławomir Pezda.

Mateusz Gawęda – (ur. 7 kwietnia 1990 w Wadowicach) – Pianista i kompozytor. Naukę gry na pianinie zaczął w wieku 7 lat. Uczęszczał do szkoły muzycznej w Wadowicach następnie do Liceum w Andrychowie.
Od 2005 roku zaczął brać udział w letnich warsztatach jazzowych. Obecnie jest na czwartym roku studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie. Mateusz Gawęda jest współtwórcą wielu wspaniałych zespołów:PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, Gawęda/Wykpisz/Dobosz Experiment, Gawęda/Fortuna Experiment, Cracow Jazz Collective- których głównym repertuarem są jego autorskie kompozycje. Występował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Billy Hart, Rusty Jones, Willem von Hombraht, Zbigniew Namysłowski, Leszek Żądło, Janusz Muniak i wieloma innymi.

Sławomir Pezda – absolwent Ogólnokształcącego Liceum Muzycznego w Tarnowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze jazzu i muzyki współczesnej.
Laureat XII Baszta Jazz Festival w Czchowie, 35. Jazz Juniors w Krakowie, XXXVIII Klucza do Kariery w Gorzowie Wielkopolskim oraz 3th Tarnów International Jazz Contest. Uczestnik wielu warsztatów jazzowych. m.in. w Krakowie, Puławach, Pułtusku, Lesznie. Był członkiem big Bandu mieleckiego, tarnowskiego, a także Krakowskiej Akademii Muzycznej oraz big bandu Wojciecha Groborza. Obecnie członek takich zespołów jak PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, Mike Parker’s Unified Theory i Shockwave.

CO? – Krakowska Jesień Jazzowa - Mateusz Gawęda / Sławomir Pezda
KTO? – Mateusz Gawęda, Sławomir Pezda
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 18/11/2014, 19:00
BILETY? – 30 zł / 40 zł (w dniu koncertu)