Krakowska Jesień Jazzowa: Ken Vandermark The Unexpectable dzień 5

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Alchemia, Kraków
Data: 
11.11.2017
Godzina: 
20:00

11 listopada, na scenie krakowskiej Alchemii, na finał rezydencnj Kena Vandermarka wystąpią członkowie wpływowej, legendarnej brytyjskiej grupy AMM: Eddie Prévost i John Tilbury. Drugi set wieczoru to występ tri DKV z Joe McPhee.

75-letni Prévost to perkusista i perkusjonalista, jeden z członków-założycieli AMM. Do istniejącego od 1965 r. zespołu, pianista John Tilbury, wybitny interpretator dorobku Mortona Feldmana, dołączył na stałe w 1980 r., Wcześniej współpracował jednak z AMM, podobnie jak wiolonczelista Rohan de Saram, a w trakcie całego okresu istnienia grupy także tacy muzycy, jak Evan Parker, John Butcher, Lawrence Sheaff czy Christopher Hobbs. Śmiałe i fascynujące słuchaczy i krytyków podejście do dźwięku, uczyniło z AMM prekursorów muzyki improwizowanej i improwizacji elektroakustycznej i zainspirowało kolejne pokolenia muzyków.
Dziś nie ma już wielu okazji usłyszeć Eddie’go Prévosta i Johna Tilbury’ego na żywo. Krakowski występ będzie rzadką sposobnością, żeby uczestniczyć w koncercie wybitnych, zasłużonych dla muzyki improwizowanej Brytyjczyków. Wieczór zamknie zaś występ tria DKV (Drake/Kessler/Vandermark) z udziałem innej legendy sceny jazzowej i improwizowanej. Do tria dołączy bowiem Joe Phee.

Skład 11/11/2017:
set 1: Eddie Prévost / John Tilbury / Ken Vandermark trio
set 2: DKV & Joe McPhee

CO? – 12. Krakowska Jesień Jazzowa: Ken Vandermark The Unexpectable
KTO? – Eddie Prévost, John Tilbury, Ken Vandermark, Hamid Drake, Kent Kessler
GDZIE? – Alchemia, Kraków
KIEDY? – 11/11/2017, 20:00
BILETY? – 50 pln przedsprzedaż / 60 pln w dniu koncertu
KARNET? - 140 PLN