Krakowska Jesień Jazzowa: Ken Vandermark - dzień trzeci

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
25.10.2019
Godzina: 
20:00

Obecność na Krakowskiej Jesieni Jazzowej amerykańskiego saksofonisty Kena Vandermarka to już niemal tradycja. Świetny, drapieżny improwizator, wyśmienity kompozytor doskonale znający historię jazzu, ale czerpiący z wielu innych gatunków. Na stałe związany jest z Chicago. Na krakowski festiwal powraca z coraz bardziej złożonymi i zwariowanymi projektami. W tym roku odbędzie czteroodniową rezydencję (23–26 października). 25 października u jego boku pojawią się: DDieb13, Didi Kern, Jasper Stadhouders, Nate Wooley, Terrie Ex, Steve Heather, Joe Williamson, Elisabeth Harnik, Christof Kurzmann i Mette Rasmussen.

Vandermark i przyjaciele zaprezentują po raz pierwszy w Polsce swój projekt Entr'Acte inspirowany surrealistycznym filmem René Claira z 1924 roku. Skład całego kolektywu to prawdziwa śmietanka improwizatorów, a perspektywa usłyszenia ich interakcji na żywo wywoła ciarki na plecach każdego fana muzyki jazzowej.

Wyliczenie wszystkich konfiguracji muzycznych między zaproszonymi przyjaciółmi Vandermarka wydaje się prawie niemożliwe, jedno jest pewne: muzycy znają się nie od wczoraj. Czeka nas nadzwyczajna dźwiękowa uczta.

CO? – 14. Krakowska Jesień Jazzowa: Ken Vandermark - dzień trzeci
KTO? – Dieb13, Didi Kern, Jasper Stadhouders / Ken Vandermark & Nate Wooley duo / Terrie Ex, Steve Heather, Joe Williamson / Elisabeth Harnik, Christof Kurzmann, Mette Rasmussen
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 25/10/2019; 20:00
BILETY? – 30 zł/ 40 zł
KARNET? – 100 zł (obejmuje 3 koncerty w ramach rezydencji)