Krakowska Jesień Jazzowa: Ken Vandermark - dzień pierwszy

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
23.10.2019
Godzina: 
20:00

Obecność na Krakowskiej Jesieni Jazzowej amerykańskiego saksofonisty Kena Vandermarka to już niemal tradycja. Świetny, drapieżny improwizator, wyśmienity kompozytor doskonale znający historię jazzu, ale czerpiący z wielu innych gatunków. Na stałe związany jest z Chicago. Na krakowski festiwal powraca z coraz bardziej złożonymi i zwariowanymi projektami. W tym roku odbędzie czteroodniową rezydencję (23–26 października). 23 października u jego boku pojawią się: Terrie Ex, Christof Kurzmann, Didi Kern, Mette Rasmussen, Joe Williamson, Dieb13, Elisabeth Harnik, Steve Heather, Jasper Stadhouders i Nate Wooley.

Vandermark i przyjaciele zaprezentują po raz pierwszy w Polsce swój projekt Entr'Acte inspirowany surrealistycznym filmem René Claira z 1924 roku. Skład całego kolektywu to prawdziwa śmietanka improwizatorów, a perspektywa usłyszenia ich interakcji na żywo wywoła ciarki na plecach każdego fana muzyki jazzowej.

Wyliczenie wszystkich konfiguracji muzycznych między zaproszonymi przyjaciółmi Vandermarka wydaje się prawie niemożliwe, jedno jest pewne: muzycy znają się nie od wczoraj. Czeka nas nadzwyczajna dźwiękowa uczta.

CO? – 14. Krakowska Jesień Jazzowa: Ken Vandermark - dzień pierwszy
KTO? – Terrie Ex, Christof Kurzmann, Didi Kern,  Mette Rasmussen, Joe Williamson / Dieb13, Elisabeth Harnik / Shelter: Steve Heather, Jasper Stadhouders, Ken Vandermark, Nate Wooley
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 23/10/2019; 20:00
BILETY? – 30 zł/ 40 zł
KARNET? – 100 zł (obejmuje 3 koncerty w ramach rezydencji)