Krakowska Jesień Jazzowa - Dominik Strycharski / Ksawery Wójciński / Paweł Szpura

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
17.11.2014
Godzina: 
20:00

17-go listopada w Klubie Alchemia w Krakowie, w ramach festiwalu Krakowska Jesień Jazzowa, wystąpią Dominik Strycharski, Ksawery Wójciński i Paweł Szpura.


Dominik Strycharski - kompozytor, flecista, wokalista, improwizator i publicysta. Gra i komponuje współczesny jazz, w wielu elektrycznych i akustycznych odsłonach, a także muzykę elektroniczną, eksperymentalną, posthiphop i noise.
Założyciel i lider futurejazzowego zespołu „Pulsarus” grającego m.in. z Wojciechem Waglewskim, Mikołajem Trzaską, Adamem Pierończykiem.
Zajmuje się współczesnymi odmianami wokalistyki oraz, jako jeden z niewielu w Polsce, grą na współczesnych fletach prostych. Twórca Doministry – wielowymiarowego solowego projektu, łączącego współczesną muzykę elektroniczną, performance i elektro-ambient.
Jako kompozytor i wykonawca członek Teatru Bretoncaffe. Autor muzyki teatralnej, m.in. do spektakli Michała Zadary, Wojtka Klemma, Łukasza Kosa, Natalii Sołtysik, Katarzyny Raduszyńskiej.

 

Ksawery Wójciński - kontrabasista, kompozytor, improwizator. Przez jednego ze swoich profesorów nazwany niegdyś z czułością „Nikiforem kontrabasu”. Jest absolwentem Bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Aktywnie uczestniczy w życiu polskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentując z brzmieniem i forma. Współpracował w ramach rożnych projektów z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Markiem Tokarem, Tomaszem Duda, Robertem Raszem. Współzałożyciel kwartetu / sekstetu Emergency oraz kwartetu Hera. Nagrywał m.in. z Wacławem Zimplem, Robertem Kusiołkiem, Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem i Antonem Sjarowem.

 

Paweł Szpura - perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych.
Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim.

CO? – Krakowska Jesień Jazzowa - Dominik Strycharski / Ksawery Wójciński / Paweł Szpura
KTO? – Dominik Strycharski, Paweł Szpura, Ksawery Wójciński
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 17/11/2014, 20:00
BILETY? – 30 zł / 40 zł (w dniu koncertu)