KOREKYOJINN (Japonia)

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note, Poznań
Data: 
23.09.2013
Godzina: 
20:00

Utworzony w 1998 roku przez Yoshidę Tatsuyę japoński Korekyojinn (czasami nazywany także Korekyojin) to progresywny jazz-rockowy zespół, który chce zredefiniować zespołową muzykę polirytmiczną. Nazwę zespołu można przetłumaczyć jako „ten gigant” – w języku japońskim słowo „kore” oznacza „ten”, a „kyojinn” – „gigant”.

Styl Korekyojinn jest doskonale rozpoznawalny przez wszystkich fanów Yoshidy. Brzmienie grupy jest ostre jak brzytwa, muzycy śmiało przekraczają wszystkie granice, aż do miejsca, gdzie progresywny rok zderza się ze współczesnym jazzem, tworząc zapierający dech w piersiach, futurystyczny hard-rockowy funk.

Korekyojinn to zespół gwiazd, którego liderem jest Yoshida Tatsuya – jedna z najważniejszych postaci współczesnej muzycznej sceny Japonii. To założyciel zespołu Ruins, członek Zeni Geva, występujący także z Acid Mothers Gong, Samla Mamas Manna, Pain Killer Johna Zorana, który określił go jako „niekwestionowanego mistrza japońskiej perkusji”. 


Grający na gitarze Natsuki Kido jest liderem formacji Bondage Fruit, a jego inny zespół – grający “progresive-tango” – Salle Gaveu, wystąpił w 2009 roku na festiwalu Rock i Oposotion i zafascynował publiczność w całej Europie.

Z kolei Nasuno Mitsuro to legendarny basista Ground Zero znany jest ze swoich dokonań w grupie Altered States i zespole eksperymentalnego rocka progresywnego Unbeltipo.

„To trzech najlepszych muzyków na japońskiej scenie rocka progresywnego”
Prog Archives