Kołakowski:Wykpisz:Korelus Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Galeria BWA, Bielsko-Biała
Data: 
21.11.2015

Kołakowski:Wykpisz:Korelus Trio zostało zwycięzcą konkursu Open Jazz towarzyszącemu festiwalowi Warsaw Summer Jazz Days. Trio przygotowuje się także do wydania płyta na wiosnę 2016. Zanim to jednak nastąpi usłyszymy ich 21-go listopada w Galerii BWA, w Bielsku-Białej.

Mateusz Kołakowski – pianista, w 2002 roku otrzymał „Jazzowego Fryderyka oraz zdobył nagrodę „The Most Promising Performer” na Jazzowym Konkursie Pianistycznym im. M. Solala w Paryżu. Wydał dwie solowe płyty: „14th Spring” i „Ad Libitum”. W 2008 r. wystąpił w Nowym Jorku z Dave Liebmanem a wydana z tego koncertu płyta „Live at Jazz Standardh, otrzymała nagrodę „Gwarancja Kultury 2009”. Koncertował na Kubie, w Indiach, Kenii, Chile oraz w Europie.

Alan Wykpisz – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest członkiem High Definition Quartet z którym był nominowany do nagrody Fryderyk 2014. Laureat wielu konkursów m.in.: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen, Tarnów International Jazz Contest 2014. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury oraz laureat nagrody „Debiut Śląski”.

Bartłomiej Korelus – perkusista, założyciel zespołu. Swój warsztat perkusyjny rozwija pod kierunkiem Krzysztofa Gradziuka. Inspiracji szuka zarówno na polu muzyki klasycznej oraz jazzowej jak i sztuk plastycznych czy literatury. Istotną rolę w jego grze oraz podejściu do sztuki stanowi element duchowości.

CO? – Kołakowski:Wykpisz:Korelus Trio
KTO? – Mateusz Kołakowski, Alan Wykpisz, Bartłomiej Korelus
GDZIE? – Galeria BWA, Bielsko-Biała
KIEDY? – 21/11/2015
BILETY? – 75 zł