KJF: HIGH DEFINITION

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jeleniogórskie Centrum Kultury, Jelenia Góra
Data: 
19.10.2012

Krokus Jazz Festiwal

HIGH DEFINITION

Mateusz Śliwa - saksofon
Piotr Orzechowski- fortepian
Alan Wykpisz- kontrabas
Patryk Dobosz- perkusja

HIGH DEFINITION to kwartet złożony z młodych, ambitnych muzyków, otwartych zarówno na główny nurt jazzowy jak i korzystających z najnowszych zdobyczy muzyki klasycznej czy współczesnej awangardy. W 2011 r. kwartet zdobył Grand Prix na dwóch znanych Europejskich konkursach, w tym prestiżowy Jazz Hoeilaart i Krokus Jazz.W rankingu Jazz Top na portalu Jazzarium.pl High Definition zajęło I miejsce w kategorii Debiut Roku 2011. W 2012 roku zespół otrzymał główną nagrodę dla najlepszego zespołu w finale XV Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu.
Kwartet - studenci Akademii Muzycznej w Krakowie; to aktywnie koncertujący muzycy mający na koncie wyróżnienia indywidualne na uznanych polskich i zagranicznych festiwalach m.in.: Jazz nad Odrą (Wrocław), Jazz Juniors (Kraków), Krokus Jazz (Jelenia Góra), Novum Jazz (Łomża), Blues nad Bobrem (Bolesławiec), RCK pro JAZZ (Kołobrzeg), Baszta Jazz (Czchów), Novum Jazz (Łomża), Jazz Hoeilaart (Belgia) czy Montreux Jazz Festival (Szwajcaria).
Pianista Piotr Orzechowski jest zwycięzcą Montreux Jazz Piano Competition. Saksofonista Mateusz Śliwa jest dwukrotnym laureatem i zwycięzcą Ogólnopolskiego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku.Kontrabasista Alan Wykpisz zdobył indywidualną nagrodę dla najlepszego kontrabasisty na Jazz Hoeilaart. Perkusista Patryk Dobosz zdobył nagrodę specjalną Leszka Możdżera na Jazz Juniors.
High Definition wykonuje własne, oryginalne kompozycje z pogranicza jazzu i muzyki współczesnej oraz aranże standardów jazzowych.

Jeleniogórskie Centrum Kultury