kIRk - premiera "Mszy Świętej w Brąswałdzie"

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Jedyne Wyjście, Warszawa
Data: 
08.12.2011

kIRk

Od ponad dekady kIRk konsekwentnie umacnia swoją pozycję w świecie undergroundu. Ich muzyka to fenomen na skalę nie tylko polską, ale i światową.

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (instrumenty elektroniczne), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofony). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, zatem każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

Progresywne myślenie i rewolucyjne podejście międzymiastowego składu doceniła matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs, gigant brytyjskiej „techniki” Si Begg, właściciel legendarnego klubu Tresor i włodarze takich festiwali jak Nowe Horyzonty, Open'er czy Satta Outside.

Msza święta w Brąswałdzie

Wczesną jesienią światło sklepowych jarzeniówek ujrzy album „Msza Święta w Brąswaldzie” zespołu kIRk. Za wydanie winylowego krążka odpowiedzialna jest oficyna InnerGuN (właścicielem jest Jakub Pokorski, do niedawna gitarzysta Lao Che, obecnie wydaje jako Krojc)

„Msza Święta w Brąswaldzie” to materiał ze wszech miar wyjątkowy. Jeszcze nikt nie potraktował muzyki technoidalnej w ten sposób. Ciągła improwizacja wywiedziona z prostych struktur buduje klimat niepokoju. Ta płyta powstawała na koncertach i próbach. To zapis tego, co urodziło się po dwóch latach, gdy na początku był tylko jeden dźwięk.

Płyta ukazała się jako winylowy LP.

Premiera: 14 listopada 2011

Klub Jedyne Wyjście, godz. 21:00