KAZUHISA UCHIHASHI / JERZY ROGIEWICZ

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Powiększenie, Warszawa
Data: 
17.04.2014
Godzina: 
20:00

Kazuhisa Uchihashi i Jerzy Rogiewicz, czyli jeden z najważniejszych współczesnych gitarzystów improwizatorów na świecie w duecie z wybitnym polskim perkusistą znanym z takich składów jak Levity, Profesjonalizm czy Polonezy.

► Do obejrzenia: http://youtu.be/-XvF2HzqE98
► Do obejrzenia II: http://youtu.be/B0UYcM071sU

Ich koncerty to trzymające w ciągłym napięciu improwizacje eksplodujące różnorodnością brzmienia i nieustannymi zwrotami muzycznej akcji. Można było ich usłyszeć w ubiegłym roku na koncercie kończącym warsztaty muzyki improwizowanej, prowadzone przez Uchihashiego. Cytując culture.pl: „...było to najciekawsze tegoroczne wydarzenie muzyczne w klubie Powiększenie. Był to zarazem obiecujący przedsmak nadchodzących koncertów w Japonii.”

Po koncertach w Tokio i Osace, które grali z supergrupą polsko - japońskich improwizatorów (wśród nich m.in. Tatsuya Yoshida, Michio Yagi, Akira Sakata, Wacław Zimpel, DJ Lenar i Jerzy Mazzoll) postanowili spotkać się ponownie by zagrać serię koncertów, oraz nagrać płytę w duecie. Po koncertach w Polsce wystąpią w klubie Ausland w Berlinie jako trio z Tonym Buckiem, członkiem legendarnego The Necks.

► Kazuhisa Uchihashi – jest uznawany za jednego z najważniejszych gitarzystów-improwizatorów na świecie. Obok Otomo Yoshihide i Keiji Haino jest symbolem japońskiej awangardy. Urodził się w 1959 roku w Osace. Naukę gry na gitarze rozpoczął w dwunastym roku życia, a od 1983 całkowicie poświęcił się muzyce improwizowanej. Eksperymentuje z wieloma różnymi urządzeniami i przystawkami dźwiękowymi, by wzmocnić ekspresję brzmienia gitary. Komponuje muzykę do filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych i reklamówek telewizyjnych. Popularność w Japonii i na świecie zdobył dzięki koncertom z takimi gigantami muzyki improwizowanej jak: John Zorn, Tatsuya Yoshida, Kan Tae Hwan, Peter Brötzmann, Sam Bennett, Steve Beresford, Zeena Parkins, czy Elliott Sharp. Współtworzył legendarną już formację Ground Zero, od 1996 roku współtworzył najważniejszy japoński festiwal muzyki improwizowanej Beyond Innocence.

► Jerzy Rogiewicz – urodzony w Bydgoszczy kompozytor, perkusista i pianista, absolwent kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od kilku lat współtworzy niezależną scenę muzyki warszawskiej skupioną wokół wydawnictwa Lado ABC. Znany przede wszystkim jako perkusista zespołu Levity oraz projektów Marcina Maseckiego (Profesjonalizm, Polonezy, I edycja WOR-u). Nagrywał i występował z takimi artystami jak Toshinori Kondo, Joanna Halszka Sokołowska, Pink Freud, DJ Lenar, Tomasz Duda, Paweł Szamburski. Specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce improwizowanej, choć równie chętnie gra i pisze piosenki.

BILETY:
►20 Pln: Przedsprzedaży w barze w Powiększeniu + Newsletter
►30 Pln: W dniu koncertu

►Zapisz się na newsletter i zarezerwuj bilet po 20 Pln
Tu możesz się zarejestrować: http://on.fb.me/XsIN3E

► Klub Powiększenie
Nowy Swiat 27 (w podwórku)
http://www.klubpowiekszenie.pl/