KASPEREK/ MAŁKOWSKI/ WÓJCIŃSKI

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Kosmos Kosmos, Warszawa
Data: 
20.06.2013

KASPEREK/ MAŁKOWSKI/ WÓJCIŃSKI

Ksawery Wójciński - niezwykle wszechstronny, klasycznie wykształcony kontrabasista, swobodnie poruszający się w stylistykach sięgających od muzyki dawnej po współczesną muzykę improwizowaną. Wójciński dysponuje bardzo charakterystycznym, głębokim dźwiękiem i wyjątkowym poczuciem rytmu, przywołując na myśl wielkich kontrabasistów afroamerykańskich.
Jego wirtuozowska technika smyczkowa pozwala mu na prowadzenie partii melodycznych wchodząc w równoprawny dialog z solowymiinstrumentami. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem, Raphaelem Rogińskim, Mikołajem Trzaską.

Jan Małkowski - improwizator, samouk, chciałby pozostać w swoim graniu na etapie
dziecięcego bazgrolenia lub spontanicznego tańca; od lat współpracuje z perkusistą Michałem Kasperkiem, ich wspólna gra jest odzwierciedleniem życiowego tętna, z którym są ‘tu i teraz’, poddają się bryzganiu i szkwałom codzienności; od roku współpracuje z Ray’em Dickaty, z którym współtworzy improwizujący zespół Infant Joy.

Michał Kasperek - bębnista. Jego dewiza brzmi: "Tylko proste serce sprosta gmatwaninie spraw". Muzyka którą gra jest dla niego odtrutką na uwierające ramy i kategorie życia współczesnego. Mówi także: "Gram wbrew rozsądkowi, z potrzeby serca, z potrzeby ciągłego ruchu". Od lat grywa z Jankiem Małkowskim. Współtworzy improwizowany skład INfant Joy.

Kosmos Kosmos, g. 21:00

bilety: 15 zł