Kasper Tom 5

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Ciągoty i tęsknoty, Łódź
Data: 
26.04.2014

Tomasz Dąbrowski jest naszym oknem na improwizowaną scenę w Danii i przyznać trzeba, że dotąd jego znani z płacenia wysokich podatków i sympatii do doskonałego designu przyjaciele jeszcze ani razu nas nie zawiedli. Tym razem jednak to nie polski trębacz będzie spiritus movens grupy, ale młody perkusista Kasper Tom Christiansen, którego debiutancki album „Ost Bingo Skruer” ukazał się niedawno nakładem oficyny Barefoot. Jego muzyka zabrzmi w Warszawie, Nidzicy, Bydgoszczy i Łodzi a na scenie zobaczymy, obok leadera i Dąbrowskiego także Pettera Hängsela na puzonie, Jensa Mikkela Madsena na basie oraz… Rudiego Mahalla na klarnecie basowym!

Choć słyszeliśmy na razie jedynie fragmenty płyty, brzmią one bardzo obiecująco. Lubimy gdy z przodu są więcej niż dwie rurki…

CO? Kasper Tom 5 w Polsce

KTO? Kasper Tom Christiansen (perkusja), Jens Mikkel Madsen (bas), Pettera Hängsela (puzon), Tomasz Dąbrowski (trąbka), Rudi Mahall (klarnet basowy)
KIEDY/GDZIE?

22 kwietnia - Berlin - B-flat
23 kwietnia - Warszawa - Pardon, To Tu
24 kwietnia - Nidzica - Zamek
25 kwietnia - Bydgoszcz - Mózg
26 kwietnia - Łódź - Ciagoty i Tesknoty

Duński perkusista Kasper Tom Christiansen jest jednym z najbardziej interesujących kompozytorów na dynamicznie rozwijającej się duńskiej scenie jazzowej. Jak wielu jej twórców perkusista nie ogranicza się w swoich inspiracjach jedynie do tradycji jazzowej. Jego muzyczna osobowość czerpie tak z elementów muzyki współczesnej jak i i wolnej improwizacji. W swoich kompozycjach często łączy chwytliwe melodie ze złożonymi strukturami oraz kunsztem instrumentalisty wysokiej próby. Nieustannie rzuca sobie kolejne wyzwania, bez przerwy próbując przesuwać muzyczne granice jego świata  - nie zapominając jednak o tym skąd pochodzi.