JwR: ARTRANCE

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Ruiny Teatru Victoria, Gliwice
Data: 
11.08.2012

Jazz w Ruinach

ARTRANCE

Andrea Ladanyi - taniec
Gergo Borlai - perkusja, intr. elektroniczne
India Czajkowska - wokal
David Kollar - gitary

Andrea Ladanyi - absolwentka węgierskiej Narodowej Akademii Baletu. Solistka „The Győri Ballet Company”, zespołu prowadzonego przez choreografa Ivána Markó. Uczestniczka kursów baletowych, tańca nowoczesnego i jazzu organizowanych w Toronto, Nowym Jorku i Los Angeles. Solistka Teatru Miejskiego w Helsinkach, w Finlandii, gdzie pracuje pod okiem Jormy Uotinen.

India Czajkowska - wokalistka, kompozytorka i pianistka. Absolwentka Szkły Muzycznej II stopnia w Łodzi. Ukończyła również studia w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Lubi wokalne eksperymenty, od sonorystyki wokalnej po przetwarzanie i kreację głosu przez urządzenia elektroniczne, tworzenie dźwiękowych obrazów. Korzysta również z fortepianu preparowanego pracując przy nowatorskich projektach muzyki improwizowanej łącząc brzmienia akustycznej muzyki kameralnej z elektronicznymi przetworzeniami. W październiku 2008 roku jej debiutancki i mocno awangardowy album „Cosmospir” ukazał się nakładem wydawnictwa Sunt Leones, (Milano, Włochy). ednym z jej ostatnich projektów jest Mermago - Trio z udziałem Ryszarda Lateckiego (trąbka) i Maćkiem Cierlinskim (instrumenty elektroniczne). Album ukazał się pod koniec 2010 roku.

Gergo Borlai - grał na perkusji od kiedy ukończył trzeci rok życia. Jest jednym z najciekawszych europejskich perkusistów. Zresztą jego kunszt jest doceniany szeroko poza granicami Europy. Współpracuje z takimi gigantami jak: Chick Corea, Joe Zawinul czy John Mclaughlin. Otrzymał „Złotą Pałkę” na festiwalu " Drummer world ". Wydał cztery albumy solowe. Jako perkusista, ale również kompozytor i aranżer brał udział w powstaniu ponad stu projektów.

David Kollar - gitarzysta, eksperymentator i kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Odbył trasę po europejskich kinach z reżyserem Dmitrym Trakovskym z Los Angeles. Dmitry zrealizował obraz o Andrzeju Tarkowskim pod tytułem “ MEETING ANDREI TARKOVSKY”. David realizował na żywo muzykę do tego obrazu. Współpracował również przy filmie autorstwa Mikhaila Vernera. Wydał pięć solowych albumów i jedno DVD z rejestracją koncertu pod tutyłem "One night in Budapest".

Ruiny Teatru Victoria, godz. 19:00

wstęp wolny