JwK: MACIEJ OBARA INTERNATIONAL QUARTET

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Muzeum Manggha, Kraków
Data: 
26.04.2013

MACIEJ OBARA INTERNATIONAL QUARTET

MACIEJ OBARA - saksofon
DOMINIK WANIA - fortepian
OLE MORTEN VAAGAN - kontrabas
GARD NILSSEN - perkusja

Maciej Obara International Quartet to pierwszy stały międzynarodowy projekt artysty, który stanowi pokłosie udziału w projekcie Take 5: Europe działającym przy London Jazz Festival, a który zrzesza najlepszych instrumentalistów z różnych krajów UE . Obara, jeden z najbardziej obiecujących i interesujących artystów młodego pokolenia jazzowego w Polsce, jest muzykiem, który nieustannie generuje wyzwania i muzyczne propozycje, zarówno dla siebie, jak i dla współpracujących z nim muzyków. Obara zrealizował już wiele międzynarodowych projektów m. in. z Antoine Roneyem, Ralphem Alessim, Markiem Heliasem, Nasheetem Waitsem, czy z Johnem Lindbergiem i Harveyem Sorgenem.

MACIEJ OBARA INTERNATIONAL QUARTET to projekt, który utożsamia muzyczne poszukiwania artysty. Obara konsekwentnie podąża swoją własną artystyczną ścieżką, ciągle udoskonalając swój warsztat muzyczny, wypracowując własny język i poszukując indywidualnego brzmienia.
Inspirowany dorobkiem europejskiej kultury muzycznej Obara zaprasza do swoich projektów artystów rozwijających się, poszukujących inspiracji w wielu gatunkach muzycznych, sięgających do tradycji, ale po to, żeby stworzyć nową jakość.
Obarze towarzyszyć będą: wybitny pianista Dominik Wania oraz norwescy instrumentaliści: Ole Morten Vaagan na kontrabasie oraz Gard Nilssen na perkusji.

Muzeum Manggha, g. 20:00