Jon Irabagon Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
13.04.2016
Godzina: 
20:30

Jon Irabagon Trio wystąpi 13-go kwietnia, w Pardon, To Tu, na jedynym i pierwszym koncercie w Polsce.

Trio rozpoczęło swoją wspólną karierę w 2010 roku od publikacji świetnie przyjętego albumu „Foxy”. Jon Irabagon Trio przedstawia muzykę o chłodnym brzmieniu, pełnym niepokoju i poczuciu alienacji w wielkomiejskiej przestrzeni. Wyeksponowany saksofon buduje napięcie, przywodzi na myśl Nowy Jork, ze swym brakiem wytchnienia, pustką i samotnością. 

Jon Irabagon - lider grupy, to utalentowany saksofonista, laureat prestiżowej nagrody im. Theloniusa Monka, doceniany zarówno przez współpracujących z nim muzyków jazzowych tej klasy, co Herbie Hancock czy Dave Douglas jak i artystów, związanych z gatunkami odległymi od jazzu, takich jak Billy Joel czy Lou Reed.

Na osobną uwagę w zespole zasługuje legenda amerykańskiego jazzu Barry Altschul. Jego kariera rozpoczęła się w latach 60. XX u boku Chicka Corei, a wśród nazwisk, z którymi grywał, pojawiają się takie gwiazdy jak Anthony Braxton czy Lee Konitz. Trio Irabagona to pierwszy od ponad dwóch dekad skład, w którym Altschul występuje na żywo. Mimo ukończonych 70 lat prezentuje znakomitą formę i wciąż należy do grona najbardziej elektryzujących i twórczych perkusistów na świecie.

Składu zespołu dopełnia basista Mark Helias, znany między innymi ze wspólnych nagrań z artystami tej miary co Anthony Braxton czy Cecil Taylor, ceniony także jako lider własnego tria Open Lose.

CO? – Jon Irabagon Trio
KTO? – Jon Irabagon, Mark Helias, Barry Altschul
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 13/04/2016, 20:30
BILETY? – 40 zł