John Medeski

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
08.04.2017
Godzina: 
20:00

John Medeski - mistrz instrumentów klawiszowych, założyciel i lider legendarnej formacji Medeski Martin and Wood, wystąpi w solowym programie na fortepian i Hammonda B3, 8-go kwietnia w Blue Note Jazz Club, w Poznaniu.

John Medeski urodził się w Louisville (Kentucky), a dorastał na Florydzie. Już jako nastolatek zaczął występować z takimi muzykami, jak Mark Murphy i Jaco Pastorius. W roku 1983, po ukończeniu szkoły średniej, rozpoczął naukę gry na fortepianie w New England Conservatory w Bostonie.

Medeski doskonale czuje się w różnych stylach muzycznych, od opartego na groovie funku i jazzu (albumy Medeski Martin and Wood czy płyta „A Go Go” nagrana z Johnem Scofieldem), do muzyki eksperymentalnej (w tym wielu projektów Johna Zorna oraz współpracy z Davidem Fiuczynskim).

Medeski jest najbardziej znany z gry w formacji Medeski, Martin & Wood – tria założonego w 1991 roku w Nowym Jorku. Formacja uznawana za jeden z najważniejszych zespołów współczesnego jazzu koncertuje na całym świecie, a na swoim koncie ma także współpracę z takimi muzykami, jak Iggy Pop, Trey Anastasio czy Johna Scofield.

KTO? – John Medeski
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 08/04/2017, 20:00
BILETY? – 90 zł