JOANNA SŁOWIŃSKA & J.A.S.S Trio - Słowiński / Małodobry / Stępniowski

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Alchemia, Kraków
Data: 
25.05.2014
Godzina: 
20:00

Joanna Słowińska powraca do albumu "Możesz Być" w towarzystwie J.A.S.S. Trio. Usłyszymy nie tylko nowe aranżacje utworów a płyty, ale również: piosenki rosyjskich poetów niepokornych, utwory proweniencji ludowej i tradycji pieśni "błatnych"- w przekładach Jana Słowińskiego. 25-go maja zagrają koncert w krakowskiej Alchemii.

Joanna Słowińska znana jest miłośnikom etno i world music z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną. Laureatka wielu prestiżowych festiwali, m.in. Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (1999, 2004, 2005), Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2004), Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (finalistka Superjedynek 2009 za studyjny, autorski album "Możesz być"), laureatka Akademii Fonograficznej ZPAV. Współpracowała m.in. z Zygmuntem Koniecznym (Noc listopadowa, Konieczny w teatrze Staniewskiego), z Elliotem Goldenthalem – w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie wykonując solowe partie wokalne z filmu Frida. Współtworzy zespół Muzykanci – jedną z najciekawszych grup polskiej sceny etno. Z autorskimi recitalami występowała w w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center) i większości krajów Europy.

J.A.S.S Trio powstało w 2013 r. jako owoc fascynacji muzyką improwizowaną. W listopadzie 2013 ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany KOSMODROM. Debiutancki materiał grupy to 9 autorskich kompozycji, w których inspiracje klasyką polskiej muzyki filmowej lat sześćdziesiątych łączą się z radykalnymi fakturami współczesnej muzyki improwizowanej.
Zespół tworzą: Stanisław Słowiński (skrzypce akustyczne, skrzypce elektryczne, altówka), Justyn Małodobry (kontrabas), Adam Stępniowski (perkusja).

CO? – JOANNA SŁOWIŃSKA & J.A.S.S Trio
KTO? - Justyn Małodobry, Joanna Słowińska , Stanisław Słowiński, Adam Stępniowski
GDZIE? – klub Alchemia, Kraków
KIEDY? - 25/05/2014, 20:00
BILETY? – 30 zł