JiO: Jason Kao Hwang - EDGE

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazz Club Hipnoza, Katowice
Data: 
15.10.2011

Jazz i Okolice

Jason Kao Hwang z projektem EDGE

Taylor Ho Bynum - kornet/flugelhorn

Andrew Drury - perkusja

Ken Filiano - kontrabas

Jason Kao Hwang – skrzypce, altówka, kompozytor

EDGE czyli kwartet Jasona Kao Hwanga jest mocno osadzony w wielkomiejskim klimacie Nowego Jorku. EDGE splata przeszłość i przyszłość w muzycznych opowieściach o blaskach i cieniach życia. Ich instrumenty, pobrzmiewające niekiedy ludzkimi i zwierzęcymi odgłosami, zgłębiają muzycznie rozmaite historie, kultury i gatunki. Ich pierwsza płyta, "Edge" (2006, Asian Improv Records) uplasowała się na 14 miejscu listy przebojów radia CMJ, natomiast "Stories Before Within" (2008, Innova Records) w marcu zajęła 9 miejsce. "Stories" został wybrany jako jednen z dziesięciu najlepszych albumów 2008 roku przez Coda Magazine i All About Jazz. Trzeci album, "Crossroads Unseen" (Euonymus) jest właśnie przygotowywany, a ukaże się na jesieni 2011 roku. Trasa po Polsce będzie promowała ten najnowszy album.

Jason Kao Hwang - amerykański skrzypek i kompozytor. Hwang koncentruje się głównie na jazzie, muzyce ilustracyjnej i nowej muzyce improwizowanej. Jest szczególnie zainteresowany projektami międzykulturowymi. Amerykański skrzypek chińskiego pochodzenia aktywnie uczestniczy w ruchu Asian - American Jazz. Jest członkiem-założycielem Far East Side Band, międzykulturowego zespołu łączy chińskie, koreańskie, japońskie i amerykańskie tradycje muzyczne. Skomponował muzykę do wielu filmów, między innymi jest współtwórcą muzyki do obrazu Martina Scorsese – Kundun. Jest kompozytorem opery kameralnej The Floating Box: A Story w Chinatown, która miała swoją premierę w 2001 roku. Był też solistą w obsadzie broadwayowskiej produkcji pery Madame Butterfly. Skrzypek nagrywał dla wytwórni płytowej Axiom , Celluloid, Columbia, Enja, FMP, New World Records. Prestiżowy Down Beat Magazine w swojej dorocznej ankiecie krytyków muzycznych - 2011 Downbeat Critics Poll, uznał talent Jasona Kao Hwang za Rising Star on the Violin.

Taylor Ho Bynum - amerykański kornecista i trębacz, kompozytor, lider zespołu oraz interdyscyplinarny współpracownik artystów tańca, filmu i teatru. Jest także wykładowcą w CalArts, New England Conservatory i Vancouver Creative Music Institute. Dziennikarze muzyczni uważają go za jednego z najbardziej ekscytujących postaci młodego pokolenia amerykańskiego jazzu. Taylor Ho Bynum jest też wiceprezesem, organizatorem i kuratorem FONT - Festival Of New Trumpet [http://fontmusic.org/] założonego przez Dave Douglasa a mającego na celu gromadzenie czynnych muzyków, studentów i słuchaczy w szerokim zakresie działalności twórczej z udziałem trąbki. Opiniotwórczy Downbeat Magazine uznał Taylora Ho Bynum za wschodzącą gwiazdę trąbki - Rising Trumpet Star w 2008, 2009 i 2010 roku w dorocznej ankiecie krytyków i jednym z "25 trębaczy ważnych dla przyszłości" muzyki improwizowanej. Przez ostatnie 10 lat Taylor Ho Bynum był ważnym współpracownikiem dla Anthony Braxton'a, Myra Melford, Tyhsawn'a Sorey'a, Cecil'a Taylor'a, Bill'a Dixon'a, Mary Halvorson, Thomas'a Fujiwar'y, Jessiki Pavone, Nate Wooley'a, Dave'a Douglas'a oraz wielu kreatywnych artystów przyczyniających się do rozwoju muzyki improwizowanej.

Kenneth S. Filiano - amerykański kontrabasista jazzowy.

Andrew Drury - amerykański perkusista, kompozytor, improwizator i pedagog. Uczeń legendarnego perkusisty Eda Blackwella.

Jazz Club Hipnoza, godz. 20:00

bilety: 25 zł | www. ticketpro.pl / mediamarkt, saturn, salony empik / www.ticketportal.pl, jazz club Hipnoza

*mat. organizatora

foto