Jazztopad: Anders Jormin / Trilok Gurtu / Maallem Mokhtar Gania / Wacław Zimpel

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Data: 
27.11.2015
Godzina: 
19:00

27-go listopada w sali głównej Narodowego Forum Muzyki czekają nas dwa koncerty premierowe. W pierwszym jazzowy kontrabas Andersa Jormina spotka się z brzmieniem orkiestry symfonicznej i chóru. Druga część natomiast upłynie pod znakiem fuzji jazzu z muzyką świata za sprawą tria Triloka Gurtu, Maallema Mokhtara Gania i Wacława Zimpela. 

Szwedzki kontrabasista i kompozytor Anders Jormin zasłynął występami w Bobo Stenson Trio, współpracą z Tomaszem Stańką, z którym nagrał trzy albumy, a także z Matsem Gustafssonem czy Donem Cherry – jednak równie znany jest z nagrań solowych. Wielokrotnie dawał wyraz swojej fascynacji muzyką dawną, sakralną czy folklorem, wykraczając swobodnie poza granice jazzu i tworząc własną, eklektyczną formułę o charakterystycznym skandynawskim odcieniu. Na wrocławskiej scenie kontrabasista spotka się z Orkiestrą Symfoniczną NFM oraz chórem Camerata Silesia, jedną z najznamienitszych polskich formacji śpiewaczych.

Trilok Gurtu to wirtuoz perkusji i tabli, Maallem Mokhtar Gania to mistrz gimbri – tradycyjnego instrumentu marokańskich muzyków i mistyków Gnawa. Z kolei Wacław Zimpel, polski klarnecista, w swojej muzyce łączy elementy rytualne pochodzące z różnych kultur. Współpraca tych trzech znakomitych osobowości może zaowocować wyjątkową mieszanką: transową, uduchowioną i z pewnością porywającą.

CO? – Jazztopad: Anders Jormin / Trilok Gurtu / Maallem Mokhtar Gania / Wacław Zimpel
KTO? – Anders Jormin, Hans Ek, Anna Szostak Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, NFM Filharmonia Wrocławska / Trilok Gurtu, Maallem Mokhtar Gania, Wacław Zimpel
GDZIE? – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? – 27/11/2015, 19:00
BILETY? – 130 zł / 100 zł / 80 zł / 60 zł / 50 zł