Jazzpospolita

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Poznań
Data: 
27.03.2020
Godzina: 
20:00

W muzyce zespołu rock ściera się z jazzem, a siłę i liryczność utworów uzupełnia nieokrzesana koncertowa energia! Koncert 27 marca w klbue Blue Note, w Poznaniu, promuje nową płytę grup Jazzpospolitej – „Przypływ”.

Jazzpospolita to jedno z ciekawszych zjawisk muzycznych na polskiej scenie. Zespół, który w ciągu 11 lat wydał 6 płyt i zagrał 400 koncertów, od początku na przekór nazwie wymykał
się gatunkowym kwalifikacjom. Działając w czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów.

Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych (London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival i popowo-rockowych (Open’er, Męskie Granie).

CO? – Jazzpospolita
KTO? – Stefan Nowakowski, Łukasz Borowicki, Karol Domański, Jacek Kita
GDZIE? – Blue Note Poznań
KIEDY? – 27/03/2020; 20:00
BILETY? – 60 zł/ 45 zł