Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej: Tord Gustavsen Quartet / Tomasz Stańko New York Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Dom Muzyki Bielskiego Centrum Kultury, Bielsko-Biała
Data: 
14.11.2014
Godzina: 
18:00

14-go listopada, Domu Muzyki Bielskiego Centrum Kultury, w ramach 12. Jazzowej Jesień w Bielsku-Białej, wystąpiąTord Gustavsen Quartet oraz Tomasz Stańko New York Quartet.

Tord Gustavsen - absolwent Konserwatorium w Trondheim (historii i teorii muzyki oraz fortepianu) oraz studiów humanistycznych na Uniwersytecie w Oslo, (studiował psychologię, filozofię), w latach 1998-2002 wykładał na tym uniwersytecie.

Jego gra to kamień węgielny wielu projektów. Przez ponad 20 lat swojej kariery, ten 43-letni dziś twórca ze swoim Trio, Ensemble i Quartetem, dla prestiżowego ECM Records nagrał cenione albumy: "Changing Places", "The Ground", "Being There", "Restorted, Returned", "The Well", które stały się jednymi z najbardziej popularnych nagrań ostatniej dekady.

Przez ostatnie lata Tord występuje na największych salach koncertowych i festiwalach świata " od Europy, Ameryke Północną, Australię, po Japonię i Koreę.

Otrzymał liczne na nagrody, w tym norweską Grammy, Bell Award - Jazz Album (Australia), Recording of the Month - Stereophile Magazine (USA), NOPAS Music Prize Award dla najlepszej kompozycji jazzowej 2010 i nieprzerwanie zdobywa aplauz światowej krytyki oraz publiczności.


Tegoroczny koncert nowojorskiego kwartetu będzie jednym z trasy zespołu, która aktualnie trwa. Wyjątkowo zatem, pierwszy raz w historii festiwalu, Stańko nie zaprezentuje premierowego projektu. Nie znaczy to jednak, że na scenie nie zabrzmią nowe utwory. - Trasa jest związana z albumem Wisława, ale jednocześnie pracuję nad nowym materiałem, więc w programie znajdą się też utwory, które przygotowuję na nową płytę - zdradza trębacz. - Na koncercie w Bielsku-Białej na pewno zagram utwory, które nigdy wcześniej nie były grane.

CO? – Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej: Tord Gustavsen Quartet / Tomasz Stańko New York Quartet
KTO? – Tord Gustavsen Quartet: Tore Brunborg, Mats Eilertsen, Tord Gustavsen, Jarle Vespestad / Tomasz Stańko New York Quartet: Gerald Cleaver, Thomas Morgan, Tomasz Stańko, David Virelles 
GDZIE? – Dom Muzyki Bielskiego Centrum Kultury, Bielsko-Biała
KIEDY? – 14/11/2014, 18:00
BILETY? – 100 zł
KARNET – 400 zł