Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej: Tigran Hamasyan / Dave Holland Trio feat. Kevin Eubanks & Obed Calvaire

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Bielskie Centrum Kultury, Bielsko-Biała
Data: 
16.11.2017
Godzina: 
18:00

16 listopada w Bielskim Centrum Kultury, w ramach 15. Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej, z solowym koncertem, wystąpi Tigran Hamasyan. Natępnie na scenie pojawi się Dave Holland, któremu towarzyszyć będą Kevin Eubanks i Obed Calvaire.

Urodzony w Armenii w 1987 roku, Tigran Hamasyan jest jednym z najciekawszych pianistów młodego pokolenia. Jego kariera zaczęła się bardzo wcześnie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął od 3-go roku życia, a w wieku 16 lat wygrał Montreux Jazz Festival. Nagrał już osiem autorskich albumów, w tym trzy ostatnie dla tak prestiżowych wytwórni jak Nonesuch Records i ECM. Tigran Hamasyan czerpie inspirację z wielu źródeł, główne z nich to ormiański folk, rock, beatbox, poezja. Gra przede wszystkim własne kompozycje, pod silnymi wpływami ormiańskiego folka, do pewnego stopnia także amerykańskiej tradycji jazzu czy rocka, ale nawet jego najbardziej jazzowe utwory zawierają ornamenty wywodzące się ze skal tradycji blisko i środkowowschodnich. Wg Guardiana, Hamasyan "podąża za jedną z najważniejszych lekcji [mentora i fana, Herbie Hancocka]: jest możliwe być jednocześnie multi-stylistycznym wirtuozem w jazzie i napędzanym groovem gwiazdorem-wymiataczem i mieć z tego niesamowitą frajdę".

Dave Holland to niezaprzeczalna legenda nowoczesnego jazzu. Ten urodzony w Wielkiej Brytanii basista i band-lider koncertuje i nagrywa od blisko pięciu dekad. Od 40 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, czyli od czasu, kiedy został odkryty przez Milesa Davisa podczas występu w londyńskim klubie Ronnie Scott's. Na jego dorobek składa się szeroki wachlarz projektów - od tych solowych po nagrania w big-bandach. Jego dwa autorskie albumy: "What Goes Around", oraz "Overtime", otrzymały nagrody #Grammy. Na festiwalu zagra ze swoim obecnym „working bandem”, gitarzystą Kevinem Eubanksem i perkusistą Obedem Calvaire’em.

CO? – 15. Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej: Tigran Hamasyan / Dave Holland Trio feat. Kevin Eubanks & Obed Calvaire
KTO? – Tigran Hamasyan / Dave Holland, Kevin Eubanks, Obed Calvaire
GDZIE? – Bielskie Centrum Kultury, Bielsko-Biała
KIEDY? – 16/11/2017, 18:00
BILETY? – 100 pln
KARNET? – 400 pln  (nie obejmuje koncertu jazzu tradycyjnego)