Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej: Louis Sclavis Quartet / Mark Turner Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Dom Muzyki Bielskiego Centrum Kultury, Bielsko-Biała
Data: 
13.11.2014
Godzina: 
18:00

13-go listopada, Domu Muzyki Bielskiego Centrum Kultury, w ramach 12. Jazzowej Jesień w Bielsku-Białej, wystąpią Louis Sclavis Quartet oraz Mark Turner Quartet.

Saksofonista Louis Sclavis jest jednym z najbardziej twórczych muzyków europejskiej sceny jazzowej. Od lat bierze aktywny udział w międzynarodowych projektach i festiwalach, komponuje na potrzeby filmu, baletu i spektakli multimedialnych. Dla wytwórni ECM nagrywa ponad 20 lat. Jego najnowszy projekt to Kwartet: Silk and Salt Melodies (w wolnym tłumaczeniu: melodie jedwabiu i soli). Dzięki doborowi takiego instrumentarium, a także także bardzo ciekawym autorskim kompozycjom, Sclavisowi udało się wyjątkowo oryginalny projekt

Mark Turner jest jednym z najbardziej podziwianych saksofonistów swojego pokolenia, znany ze swojej odkrywczego intelektu i intymnej ekspresyjności, z wykorzystaniem pełnych brzmieniowych możliwości saksofonu tenorowego. Jest to jego debiut jako lidera, w wydawnictwie płytowym ECM Records, następujący po albumach kolektywu Fly Trio, nagranym z Larry Grenadierem i Jeff Ballardem oraz kluczowym udziale w nagraniach takich artystów, jak Billy Hart, Enrico Rava i Stefano Bollani.
Muzycy, których Turner zaprosił do swojego nowego Kwartetu, są jak bratnie dusze. Wschodząca gwiazda trąbki, Avishai Cohen, jest doskonałym partnerem, i razem tworzą zapętlone pasaże na dwa instrumenty dęte. Całość dopełnia sekcja rytmiczna w osobie basisty Joe Martin and i perkusisty Marcus Gilmore, dopełniając całość lekkim, zwinnym rytmem.

CO? – Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej: Louis Sclavis Quartet / Mark Turner Quartet
KTO?  – Louis Sclavis Quartet: Keyvan Chemirani, Gilles Coronado, Benjamin Moussay, Louis Sclavis / Mark Turner Quartet: Avishai Cohen, Marcus Gilmore, Joe Martin, Mark Turner
GDZIE? – Dom Muzyki Bielskiego Centrum Kultury, Bielsko-Biała
KIEDY? – 13/11/2014, 18:00
BILETY? – 80 zł
KARNET – 400 zł