Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej: Jakob Bro Trio / Tomasz Stańko Project

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Bielskie Centrum Kultury - Dom Muzyki, Bielsko-Biała
Data: 
17.11.2016
Godzina: 
18:00

17-go listopada w Bielskim Centrum Kultury, w ramach XIV. Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej wystąpi Jakob Bro Trio, po którym usłyszymy, przygotowany specjalnie na festiwal, Tomasz Stańko Project.

Jakob Bro - duński gitarzysta i kompozytor mieszkający w Kopenhadze. Jest obecnie najważniejszym reprezentantem duńskiej sceny jazzowej na świecie. W swoim dorobku ma imponującą ilość autorskich albumów, na których wystąpili również wyjątkowi soliści, jak Lee Konitz, Bill Frisell, Paul Motianem, Kenny Wheeler czy Paul Bley. Drogę do nagrywania dla wytwórni ECM otworzyła mu współpraca z Paulem Motianem & The Electric Bebop Band (Garden of Eden, ECM - 2006) oraz Tomaszem Stańko (Dark Eyes,  ECM, 2009).

Po Triu z Jonem Christensenem i pierwszym albumie dla ECM jako lider pt “Gefion”, Jakob Bro  prowadzi obecnie trio z Joey Baronem i Thomasem Morganem. Właśnie w tym składzie miało miejsce nagranie nowej płyty, której premiera planowana jest na jesień 2016.

Kompozycje i styl gry Jakoba Bro, to połączenie melodycznej finezji i poetyckiej wrażliwości. Muzyka Bro jest z jednej strony konceptualna, przemyślana, a z drugiej - otwarta na improwizację, własny język towarzyszących muzyków - basisty Thomasa Morgana i perkusisty Joey Barona, którzy niewątpliwie są wielkimi indywidualnościami.

CO? - XIV. Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej: Jakob Bro Trio / Tomasz Stańko Project
KTO? - Jakob Bro Tio: Jakob Bro, Thomas Morgan, Joey Baron
GDZIE? - Bielskie Centrum Kultury - Dom Muzyki, Bielsko-Biała
KIEDY? - 17/11/2016, 18:00
BILETY? - 100 zł
KARNET? - 260 zł