Jazz w Lesie: ELEC-TRI-CITY/ Irek Wojtczak / AMC Trio & Mark Whitfield

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Hotel Leśny Dwór, ul. Żeromskiego 15, Sulęczyno
Data: 
25.07.2014
Godzina: 
20:15

25-go lipca w Sulęczynie startuje 19. edycja festiwalu Jazz w Lesie. Pierwszego dnia wystąpią ELEC-TRI-CITY, Irek Wojtczak oraz AMC Trio & Mark Whitfield.

 

Janusz Mackiewicz - ELEC-TRI-CITY
Zespół, założony w połowie 2011 roku z inicjatywy Janusza Mackiewicza, tworzą muzycy, którzy przyjaźnią się od wielu lat i współpracują ze sobą w różnych formacjach. Ich doświadczenia, wyniesione z obcowania z akustycznymi instrumentami, nabierają w tym projekcie nowej wartości. Połączenie jazzowych melodii i harmonii, oraz rytmów wywodzących się z lat 70. z elektro-przestrzeniami, wyzwalanymi za pomocą współczesnych instrumentów elektronicznych, stało się niewyczerpanym źródłem nowych inspiracji, nowej energii. Zestawienie współczesnej technologii z tradycją muzyki jazzowej przyczyniło się do powstania kompozycji silnie nacechowanych emocjami i utrzymanych w klimatach szeroko pojętego elektronicznego jazz-rocka.
Marcin Wądołowski - gitara
Dominik Bukowski - xylosynth
Janusz Mackiewicz - gitara basowa
Grzegorz Sycz - perkusja

 

Irek Wojtczak - The Bees' Knees
The Bees' Knees to płyta, w której jazz łączy się z klasyczną muzyką współczesną w sposób idealnie niemalże zrównoważony. Pociąga to za sobą pewne skojarzenie i konkluzje dotyczące odmiennych spojrzeń na XX i XXI- wieczną muzykę klasyczną i traktowania jej przez muzyków jazzowych. Osiem kompozycji saksofonisty, to kawałki dość różnorodne stylistycznie. Od form swobodniejszych, poprzez dodekafonię na kontrastujących ze sobą yassie i formie balladowej kończąc płyta z całą pewnością muzycznie wysmakowana i dosłownie rzecz ujmując eksplodująca ekspresją przynależącą nagraniom, w które muzycy wkładają cała swoją energię i pasję do muzyki improwizowanej.
Irek Wojtczak- saksofon tenorowy i sopranowy, klarnet basowy
Kamil Pater- gitary
Adam Żuchowski- bas
Kuba Staruszkiewicz- perkusja

 

AMC Trio & Mark Whitfield (Słowacja, USA) - Music from Beyond

Światowej sławy gitarzysta jazzowy- Mark Whitfield znany ze wspólnych projektów z takimi artystami jak: Jack McDuff, Jimmy Smith, Courtney Pine, Nicholas Payton czy Chris Botti. O jego pozycji świadczy najlepiej recenzja w "New York Times", gdzie określono Whitfielda jako "Najlepszego młodego gitarzystę w biznesie". Zagra również znakomite słowackie AMC Trio, w składzie Stano Cvanciger- perkusja, Peter Adamkovič - fortepian, Martin Marinčák - kontrabas. Trio nie ma jednego lidera. Różne osobowości trzech członków tworzą szczególną, wyważoną całość tej formacji.

 

CO? – Jazz w Lesie - Dzień pierwszy
KTO? –  ELEC-TRI-CITY / Irek Wojtczak / AMC Trio & Mark Whitfield
GDZIE? – Hotel Leśny Dwór, ul. Żeromskiego 15, Sulęczyno
KIEDY? – 25/07/2014, 20:15
BILETY? – 25/07 (piątek) - 50 zł / 26/07 (sobota) - 80 zł / karnet na dwa dni - 105 zł