Jazz na Starówce: Christian Bakanic's Trio Infernal

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Rynek Starego Miasta, Warszawa
Data: 
19.08.2017
Godzina: 
19:00

19-go sierpnia, na Rynku Starego Miasta w Warszawie, w ramach Jazzu na Starówce, usłyszymy Christian Bakanic's Trio Infernal.

Christian Bakanic, wirtuoz akordeonu i kompozytor. Studiował muzykę ludową w Konserwatorium im. Johanna Josepha Fuxa, akordeon klasyczny na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu. Jest zdobywcą szeregu nagród na konkursach gry na styryjskim akordeonie (Steir. Harmonikawettbewerb Grazer Messe, Österreichische Wettbewerbe "Tag der Harmonika" ). Laureat pierwszej nagrody na konkursie "Prima la Musica" (1997 i 1999) na akordeonie klasycznym, liczne koncerty jako solista i jako członek znanych zespołów Folksmilch, Beefolk, Tanguango, Kahiba, Bordunikum, Scurdia. Koncertował w Europie, Japonii, Argentynie, Hong Kongu, Islandii.Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, jak m. in. Wolfgang Muthspiel, Heinrich von Kalnein, Klaus Johns, Josef Pichler, Alex Deutsch, Gwylim Simcock, Wolfgang Puschnig.

Od kilku lat jest też aktywnym kompozytorem, m.in. muzyki teatralnej (Bully me, Ein Schaf fürs Leben, Mein Hundemund). Oprócz na akordeonie też gra na bandoneonie, stryjskim akordeonie, fortepianie i instrumentach perkusyjnych.

Christian Wendt. Studiował kontrabas na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu oraz kontrabas jazzowy u Wayne‘a Darlinga na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu. Był członkiem EYJO (European Youth Jazz Orchestra), z którą w roku 2005 odbył trasy koncertowe po Europie i Kanadzie. Przez lata zdobył liczne nagrody, m. in.: laureat „Austrian Young Lions Award“ z Martin Reiter Trio(2002), „European Newcomer of the Year“ z Falb Fiction( 2006) . laureat „Jazzselection“ z zespołem Beefolk( 2007).

Od 2014 roku jest członkiem Zjednoczonych Scen Wiednia. Współpracował z tak znanymi muzykami, jak m.in. Mike Stern, Maria Joao, Wolfgang Muthspiel, Beni Schmid, Michael Gibbs, Toshiko Akiyoshi, Jack Walrath, Beefolk, Susana Sawoff, Victor Gernot, Sandra Pires. Występował na prestizowych festiwalach w Montreux, North Sea Jazzfestival, Umbria Jazz, Vittoria Jazzfest, Jazzfest Wien, Salzburger Festspiele, Konzerthaus Wien.

Jörg Haberl. urodził się w 1979 roku w Grazu. Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat, kiedy to pobierał naukę gry na gitarze klasycznej w konserwatorium w Grazu, po czym w 1992 roku odkrył swoją miłość do perkusji. Jest absolwentem klasy perkusji jazzowej na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu. Na austriackiej scenie muzycznej Jörg Haberl jest cenionym i uznanym perkusistą, który czynnie gra w rozmaitych składach w kraju i za granicą.

CO? – 23. Jazz na Starówce: Christian Bakanic's Trio Infernal
KTO? – Christian Bakanic, Christian Wendt, Jörg Haberl
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 19/08/2017, 19:00
BILETY? – wstęp wolny