Jazz na Starówce: Adam Bałdych Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Rynek Starego Miasta, Warszawa
Data: 
10.08.2019
Godzina: 
19:00

Adam Bałdych Quartet, z projektem, Sacrum Profanum, wystąpi 10 sierpnia, na Rynku Starego Miasta, w Warszawie, w ramach festiwalu Jazz na Starówce.

To najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC. Jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata - jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji. Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie "Miserere" Gregorio Allegriego lub utwory współczesnej awangardzistki Sofii Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany z ogromnym namaszczeniem formalnym.

Po projektach "The New Tradition" z Yaronem Hermanem, "Antiphona - Psalmy Syryjskie" czy ostatnio "Brothers" z norweskim Helge Lien Trio, tym razem proponuje muzykę uduchowioną, realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przy użyciu współczesnych środków artystycznych.

Sacrum Profanum mówi o dwóch sferach, które moim zdaniem są bardzo istotne dla współczesnego człowieka - wyjaśnia w jednym z wywiadów skrzypek. Staramy się średniowieczną i ponadczasową muzykę wprowadzić we współczesność. Traktujemy tę starą, niezwykle piękną muzykę, dzisiejszym, współczesnym językiem. Ta muzyka poddana jest pewnego rodzaju przeobrażeniu".

CO? – Jazz na Starówce: Adam Bałdych Quartet
KTO? – Adam Bałdych, Krzysztof Dys, Michał Barański, Dawid Fortuna
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 10/08/2019; 19:00
BILETY? – Wstęp wolny