Jazz Jantar: Sebastian Zawadzki / Peter Evans Zebulon Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
10.05.2015
Godzina: 
20:00

10-go maja w gdańskim Klubie Żak podwójny koncert. Jak pierwszy na scenie wystąpi Sebastian Zawadzki, z materiałem ze swojej ostatniej płyty „Luminescence”. Zaraz po nim na scenie pojawi się Peter Evans Zebulon Trio.

Sebastian Zawadzki - pianista jazzowy, kompozytor, urodzony w 1991 roku w Toruniu, mieszkający obecnie w Kopenhadze. W jego grze można usłyszeć wiele odniesień i inspiracji zaczerpniętych od takich kompozytorów jak Prokofiev, Sriabin, Chopin, oraz pianistów jazzowych. Wielki wpływ na grę pianisty miał kontakt ze wspaniałym pianistą jazzowym Bradem Mehldau’em.

W swoim dorobku ma już 5 autorskich płyt, oraz współpracę z wieloma uznanymi muzykami. W 2014 roku, nakładem wytwórni For Tune, ukazała się jego płyta „Luminescence”. Płyta została doceniona m.in. przez krytyków w Polsce (znalazła się w rankingu Top 10 wydanych płyt jazzowych w roku 2014 na portalu Polish Jazz Blog-Spot). Ponadto Sebastian został uznany za debiutanta roku 2014 przez portal Jazzarium.pl

Od anarchii do demokracji. Peter Evans idzie w dół biegu, gdy gra z Zebulon Trio. Zwykle jego muzyka jest czystą anarchią lub zmienia jazz w sport ekstremalny. Ten projekt chciał opisać jako krótszą i mniej skomplikowaną muzykę. Inspiracją dla tego nietypowego składu Evansa trąbka-bas-perkusja, były tercety saksofonowe, ale Zebulon jest zespołem absolutnie demokratycznym, dokładnym przeciwieństwem tradycyjnej koncepcji solo plus sekcja rytmiczna. Przeciwwagą dla trębacza jest Jan Hébert na kontrabasie i perkusista Kassa Overall. Ten pierwszy jest w stanie wykonać każdy rodzaj muzyki, a hip hopowiec-producent-perkusista Overall gra instynktownie tak jakby miał to we krwi.

CO? - Sebastian Zawadzki / Peter Evans Zebulon Trio
KTO? - Sebastian Zawadzki  / Peter Evans Zebulon Trio: Peter Evans, John Hébert, Kassa Overall
GDZIE? - Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? - 10/05/2015, 20:00
BILETY?:
25 zł - I pula / 35 zł - II pula - zniżka dla studentów, uczniów, seniorów
35 zł - I pula / 45 zł - II pula - zniżka na Kartę do Kultury
40 zł - I pula / 50 zł - II pula