Jazz Jantar: Polar Bear / Atomic

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
11.11.2015
Godzina: 
20:00

Po dwudniowej przerwie Festiwal Jazz Jantar 2015 powraca. 11-go listopada, w Klubie Żak,usłyszymy grupy Polar Bear oraz Atomic.

Polar Bear zaznaczyli swoją obecność na scenie muzycznej jako jeden z najbardziej ekscytujących i progresywnych zespołów swojego pokolenia. Zespół dowodzony przez Sebastiana Rochforda cały czas zachowuje innowacyjność i wykraczaja poza gatunki, łącząc w swojej muzyce jazz, rock, hip-hop czy elektronikę.

Ich najnowsze dzieło, album "Same as You" to kolejny krok naprzód w porównaniu do poprzednich wydawnictw. Zarówno pod względem tematycznym jak i sonicznym, materiał uderza świeżością. Płyta jest wyrazista, a jednocześnie komunikatywna, jak sugeruje tytuł, przy jednoczesnym mocnym nacisku na eksperymentowanie.

Koncert kwintetu Atomic będzie ściśle związany z promocją najnowszego wydawnictwa - "Lucidity", które cieszy się znakomitą prasą. Brzmienie norwesko-szwedzkiego projektu miało wiele czasu, aby dojrzeć - kwintet występuje razem od piętnastu lat. W jazzie rzadko zdarzają się składy o tak długim stażu i dopiero zeszłoroczne odejście perkusisty Paala Nilssena-Love przerwało wieloletnią współpracę. 
 

CO? – Jazz Jantar 2015: Polar Bear / Atomic
KTO? – Polar Bear: Mark Lockheart, Pete Wareham, Leafcutter John, Tom Hebert, Sebastian Rochford / Atomic: Fredrik Ljungkvist, Magnus Broo, Håvard Wiik, Hans Hulbækmo, Ingebrigt Håker Flaten
GDZIE? - Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 11/11/2015, 20:00
BILETY? – 80 zł / 60 zł / 40 zł
KARNET? – 400 zł