Jazz Jamboree: Kamil Piotrowicz Sextet / Ex Eye / Peter Evans Septet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
Data: 
04.11.2017
Godzina: 
19:00

4 listopada, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Warszawie, w ramach Jazz Jamboree 2017 wystąpi Kamil Piotrowicz Sextet. Następnie, na scenę wyjdzie Colin Stetson, z projektem Ex Eye.Na zakończenie dnia usłyszymy Peter Evans Septet.

Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół oraz druga płyta (nominowana do nagrody Fryderyk 2017 „Popular Music”) powstała z inicjatywy wyróżniającego się pianisty i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Wzbogacony o saksofon altowy Kuby Więcka oraz doświadczoną sekcję rytmiczną (Andrzej Święs oraz Krzysztofa Szmańda) zespół wykonuje autorskie kompozycje łączące elementy jazzu, muzyki współczesnej, folkloru polskiego czy minimalizmu.

Ex Eye tworzy muzykę , która pozostawi na tobie trwałe wrażenie. Ich mocne brzmienie , pełne dysonansów i wręcz rockowej ekspresji jest wynikiem olbrzymiej siły i zaangażowania, jaką każdy muzyk generuje w tym zespole.

Sztandarowym muzykiem tego zespołu jest bez wątpienia Colin Stetson, amerykański saksofonista i multiinstrumentalista, najlepiej znany szerokiej publiczności ze współpracy z takimi gwiazdami sceny alternatywnej jak Arcade Fire, Bon Iver i Bell Orchestra.

Do tej pory Stetson nagrał m.in. takie płyty jak, swoją wersję III symfonii Góreckiego czy też prawdziwe opus magnum jakim jest trylogia na instrumenty solo pod wspólnym tytułem New History Warfare.

The Peter Evans Ensemble reprezentuje nowy rozdział w karierze Evansa jako lidera i kompozytora. Po latach koncertowania ze swoim elektroakustycznym kwintetem i nagraniem trzech albumów, nagrodzonych przez wielu krytyków, pod koniec 2016 roku zespół poszerzył swój skład w celu odzwierciedlenia coraz bardziej wielowymiarowego i orkiestrowego kierunku w jakim zmierza muzyka Evansa.

Można śmiało rzec, że ten skład to kameralny zespół XXI wieku o szerokim spektrum kreatywności, opierającym się na swobodnej improwizacji i nowatorskich kombinacjach elektro-akustycznych dźwięków.

Na trasie w 2017 roku , która obejmuje USA i Europę, zespół wykonuje specjalnie jemu dedykowane nowe kompozycje Evansa. To wyjątkowy i niezwykle innowacyjny projekt, którego nie można przeoczyć.

Peter Evans jest członkiem społeczności muzyków nowojorskich od roku 2003, kiedy to przeniósł się do miasta po ukończeniu konserwatorium w Oberlin w klasie trąbki.

Peter pracuje obecnie w wielu dziedzinach, które obejmują m.in. nagrania i koncerty solowe, zespoły kameralne, muzykę elektroakustyczną, jazz, kompozycję jak i muzykę improwizowaną.

Jako artysta, Evans pracuje wytrwale nad poszerzeniem języka ekspresji swojego instrumentu w stałych skladach muzyków i kompozytorów.

Zespoły, w których Evans gra obecnie to m.in. : Peter Evans Quintet, Trio Zebulon, Trio Pulverize the Sound z Timem Dahlem i Mike’em Pridem i zespół Rocket Science z Samem Plutą, Craigiem Tabornem i Evanem Parkerem.

Evans nagrywa i koncertuje solo na trąbce od 2003 roku i jest powszechnie uważany za wiodącą postać w tej kategorii. Jako kompozytor pisał dla International Conterporary Ensemble oraz na zamówienie takich uznanych festiwali jak chociażby Donaueschingen Musiktage Festival oraz dla fundacji Jerome i Doris Duke.

Pracuje, komponuje i koncertuje na największych światowych festiwalach. Od 2011 roku nagrywa dla własnej wytwórni More is More.

CO? – Jazz Jamboree 2017: Kamil Piotrowicz Sextet / Ex Eye / Peter Evans Septet
KTO? – Kamil Piotrowicz Sextet: Kuba Więcek
, Piotr Chęcki, Emil Miszk, Kamil Piotrowicz, Andrzej Święs, Krzysztof Szmańda / Ex Eye: Colin Stetson, Toby Summerfield, Shahzad Ismaily, Greg Fox / Peter Evans Septet: Peter Evans, Ron Stabinsky, Tom Blancarte, Sam Pluta, Levy Lorenzo, Jim Black, Mazz Swift
GDZIE? – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? – 04/11/2017, 19:00
BILETY? – 80 pln / 180 zł karnet (2-4.11.2017)