Jan „Ptaszyn” Wróblewski Sekstet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
08.09.2018
Godzina: 
20:00

Legenda polskiego jazzu - Jan „Ptaszyn” Wróblewski - wystąpi ze swoim sekstetem na koncercie rozpoczynającym 21. sezon jazzowy w Blue Note Jazz Club, w Poznaniu.

Jan „Ptaszyn” Wróblewski debiutował na scenie już w 1956 roku (w legendarnym sekstecie Komedy) i od tego czasu prowadził dziesiątki zespołów: Polish Jazz Quartet, Studio Jazzowe Polskiego Radia, Chałturnik, New Presentation, Grand Standard Orchestra, Made in Poland – to tylko wyrywkowe jego przedsięwzięcia. Zjeździł blisko pół świata, od Kalkuty po Los Angeles, często uczestnicząc w międzynarodowych przedsięwzięciach.

Koncert przeplatany licznymi anegdotami i fachowymi ocenami podejścia do jazzu w swoim niepowtarzalnym stylu prezentuje sam lider. Jest on niedoścignionym propagatorem muzyki jazzowej w audycji Trzy Kwadranse Jazzu na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a przy tym wspaniałym, utytułowanym licznymi nagrodami muzykiem, kompozytorem i aranżerem.

Sekstet ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, udział w festiwalach, nagrania, także zagraniczne eskapady. Reprezentuje muzykę opartą o najbardziej klasyczne jazzowe tradycje, nie pomijającą jednak współcześniejszych osiągnięć. Stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów. To z reguły powoduje że nie jest wyobcowany od swojej publiczności.

CO? – Jan „Ptaszyn” Wróblewski Sekstet
KTO? – Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Robert Majewski, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Niedziela, Sławomir Kurkiewicz, Marcin Jahr
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 08/09/2018, 20:00
BILETY? – 120 PLN / 95 PLN