Jachna/Tarwid/Karch

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Służewski Dom Kultury, Warszawa
Data: 
10.11.2016
Godzina: 
19:30

10-go listopada, w Służewskim Domu Kultury, w ramach cyklu Jazz dobry nad Dolinką, usłyszymy trio Jachna/Tarwid/Karch, promujące swój najnowszy album "Sundial II".

Jeden z najciekawszych projektów ostatnich lat na jazzowej scenie. Po bardzo ciepło przyjętej płycie "Sundial" trio zdecydowało się na wydanie drugiego albumu. W skład zespołu wchodzi Wojciech Jachna, znany z zespołów Contemporary Noise Quintet/ Sextet, Sing Sing Penelope, Dubska i Mordy oraz dwóch wybitnych absolwentów prestiżowego Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze - Grzegorz Tarwid i Albert Karch. Młodszych metrykalnie, ale muzycznie świadomych i dojrzałych artystów. Słuchając koncertów tria Jachna/Tarwid/Karch ma się wrażenie przysłuchiwania się muzycznej dyskusji przyjaciół, a nie solisty i tzw. "sekcji", bo wart podkreślenia jest równomierny podział ról w zespole.

Materiał z nowej płyty jest krokiem naprzód w ich rozwoju muzycznym, stylistyczne spektrum sięga od muzyki kameralnej aż po jazzowy mainstream. Jaka jest Sundial II"? Warto sprawdzić samemu, a koncert promocyjny płyty jest do tego najlepszym pretekstem.

CO? - Jazz dobry nad Dolinką - Jachna/Tarwid/Karch
KTO? - Wojciech Jachna, Grzegorz Tarwid, Albert Karch
GDZIE? - Służewski Dom Kultury, Warszawa
KIEDY? - 10/11/2016,19:30
BILETY? - 20 zł