Jacek Mazurkiewicz

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Dragon, Poznań
Data: 
20.11.2014
Godzina: 
20:00

20-go listopada, w poznańskim klubie Dragon startuje trasa koncertowa Jacka Mazurkiewicza. Trasa promuje matriał z jego najnowszej płyty "3FoNIA - Chosen Poem".

3FoNIA - Chosen Poem to jednoosobowy projekt pokazujący możliwości płynące z wszechstronnego zastosowania 'klasycznego' instrumentu, gdzie za pomocą autorskich technik wykonawczych zostaje on całkowicie przearanżowany na potrzeby muzyki współczesnej. Wszelkie preparacje instrumentu dokonywane są zarówno na poziomie akustycznym, jak i elektronicznym.

Podczas koncertu 3FoNI można spodziewać się kompozycji, oraz utworów improwizowanych z pogranicza współczesnej kameralistyki, ambientu, muzyki konkretnej, eksperymentu, awangardy. Pewne jest również to, że kontrabas będzie wykorzystany niezgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem.
 

Jacek Mazurkiewicz interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Gra piosenki z kwartetem Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.

Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Michael Zerang, Giridhar Udupa, Miya Masaoka, Mikolaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Wacław Zimpel, Jerzy Mazzoll, Andrew Drury, Pulsarus, Słoma, Stanisław Soyka, TR Warsaw...

KTO? – Jacek Mazurkiewicz
GDZIE? – Klub Dragon, Poznań
KIEDY? – 20/11/2014, 20:00
BILETY? – 10 zł / 15 zł