Jacek Kochan N.A.K. Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Harris Piano Jazz Bar, Kraków
Data: 
16.03.2017
Godzina: 
21:30

16-go marca w krakowskim Harris Piano Jazz Bar, wystąpi Jacek Kochan N.A.K. Trio.

N.A.K. trio w składzie Jacek Kochan (perkusja), Dominik Wania (fortepian) i Michał Kapczuk (kontrabas), to projekt trójki instrumentalistów zainspirowany muzyką XX wiecznym modernistów jak Witold Lutosławski czy Bela Bartok.

Spotkanie kreatywnych wykonawców i improwizatorów, o bogatych i różnych stylistycznie rodowodach, zaowocowało powstaniem muzyki o oryginalnym i nowym brzmieniu, której fundamentem jest muzyka Lutosławskiego i Bartoka. Jej perfekcyjne struktury dźwiękowe są powodem do improwizacyjnego rozwinięcia przez muzyków tria.

Pomysłodawcą zespołu i jego liderem jest Jacek Kochan, muzyk nietuzinkowy, mający za sobą współpracę z wieloma jazzowymi znakomitościami jak Dave Liebman, Gary Thomas, Greg Osby, Marc Copland, Miroslav Vitous, George Garzone, Uri Caine, Joey Calderazzo, Jon Balke, Palle Mikkelborg, Eddie Henderson, Dave Tronzo, Eivind Aarset, Cuong Vu, Assif Tsahar, Bo Stief, Lars Danielsson.

Ciężar prowadzenia narracji muzycznej spoczywa oczywiście na Dominiku Wani, pianiście wybitnym, każda wykonana w skupieniu fraza nacechowana jest magnetycznym wręcz niepokojem i dramatyzmem, które przejawiają się w nagłych pauzach, powtarzaniu, dekonstruowaniu …

Fascynująca muzyczna przygoda, zawierający obok elementów jazzu i improwizacji, elementy muzyki klasycznej i współczesnej.

CO? – Jacek Kochan N.A.K. Trio
KTO? – Dominik Wania, Michał Kapczuk, Jacek Kochan
GDZIE? – Harris Piano Jazz Bar, Kraków
KIEDY? – 16/03/2017, 21:30
BILETY? – 15 zł / 20 zł