IREK WOJTCZAK QUARTET

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazz Club Hipnoza, Katowice
Data: 
15.01.2012

IREK WOJTCZAK QUARTET

Irek Wojtczak – sax

Adam Żuchowski – double bass

Kamil Pater – guitar

Kuba Staruszkiewicz – drums

Koncerty Irek Wojtczak Quartet to dobrze zaaranżowane i zawsze oryginalne kompozycje, witalna energia, niebanalne improwizacje, klimat i zawsze doskonały kontakt z publicznością. To nie jest banalny jazzik tylko muzyka wykraczająca poza utarte schematy i instrukcje – nowa muzyka improwizowana! inspirującą się wszystkim co w trawie piszczy i brzmi nowocześnie wokół nas.

Irek Wojtczak - saksofonista, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. W roku 2000 jako współtwórca trójmiejskiej grupy GROOVEKOJAD otrzymuje nagrodę: * FRYDERYK 2000 * - w kategorii Muzyka Alternatywna, a w 2001 roku nagrodę * POLISH DANCE AWARD 2001 * za debiut roku. * W 2005 roku jako IREK WOJTCZAK QUARTET nagrywa płytę „LOOK TO THE SKY” a dwa lata później ukazuje się jego autorski album „OUTLOOK”, gorąco przyjęty zarówno przez krytyków jak i jazzfanów. Równolegle do swoich solistycznych poczynań aktywnie uczestniczy w: Polish Yass Ensemble i Jazz Out Tymona Tymańskiego, zespole Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet, razem z Michałem Gosem oraz Wojtkiem Mazolewskim współtworzy muzyczny triumwirat FreeYo, nagrywa i koncertuje z Contemporary Noise Sekstet oraz zespołem Krysi Stańko. Na międzynarodowym rynku muzycznym (NotTwo Rec.) właśnie ukazała się kolejna ważna płyta z jego udziałem – tzw. „koncertówka” nagrana w Katowicach (Jazz Club Hipnoza) wraz z amerykańskim zespołem Fonda/Stevens Group featuring: Harvey Sorgen, Ireneusz Wojtczak i Maciej Obara. W styczniu 2012 Irek Wojtczak wchodzi do studia celem nagrania swojej nowej płyty, a do udziału w niej zaprosił nie mniej znakomitych instrumentalistów:

Adam Żuchowski – kontrabasista, aranżer i kompozytor . Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2002 roku kierownik muzyczny Teatru Atelier w Sopocie. Aranżer większości projektów muzycznych i spektakli realizowanych przez Andre Ochodlo. Skomponował muzykę do sztuk: Przełamując fale Vivian Nielsen i Larsa von Triera, Kto się boi Wirginii Wolf Edwarda Albeego, Plaża Petera Asmussena. Współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi m.in. Tomaszem Sowińskim (w projektach Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group - SYNERGY i ILLUSTRATION), Dominikiem Bukowskim, Piotrem Manią. Razem z Piotrem Manią i Tomkiem Sowińskim współtworzy Mania Trio, które w kwietniu br. otrzymało Fryderyka w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę "Pearl".

Kamil Pater – gitara, współtwórca i aktywny uczestnik Contemporary Noise Quintet

Kuba Staruszkiewicz – perkusja, Pink Freud, Tymański Yass Ensemble, Kury, zespół muzyczny Marysi Peszek

Jazz Club Hipnoza, godz. 20:00

bilety  www. ticketpro.pl / mediamarkt, saturn, salony empik / www.ticketportal.pl, jazz club Hipnoza