Innercity Ensemble & Ray Dickaty

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Dom Kultury Kadr, Warszawa
Data: 
28.04.2018
Godzina: 
19:00

Innercity Ensemble & Ray Dickaty wystąpia 28 kwietnia, w warszawskim Domu Kultury Kadr.

Innercity Ensemble – międzymiastowy kolektyw zawiązany w roku 2011. Grupę tworzą doświadczeni muzycy, grający aktualnie w takich grupach/projektach jak m.in.: HATI, Stara Rzeka, Alameda Organisation, Jachna/Buhl, Kapital, T’ien Lai, Tropy. Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, yass, postrock, elektronika i muzyka etniczna z różnych stron świata. Zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty. Ostatni album pt. „III” został wydany w listopadzie 2016 w dwóch formatach (CD oraz winyl) przez krakowski label Instant Classic. W corocznym rankingu 100 najlepszych płyt prestiżowego, brytyjskiego portalu The Quietus „III” znalazł się na trzeciej pozycji. Grupa występowała w wielu klubach i na festiwalach m.in.: Jazz od Nowa Festival (Toruń, 2018), Festiwal Jazz Jantar (Gdańsk, 2017 i 2013), Wschód Kultury – Inne Brzmienia (Lublin, 2016, OFF Festival (Katowice, 2015), Malta Festival (Poznań, 2015), Incubate Festival (Tilburg/Holandia, 2014), Jazz & Experimental Music from Poland (Londyn, 2013), Unsound Festival (Kraków, 2012).

Ray Dickaty – brytyjski saksofonista urodzony w Liverpoolu. Od kilku lat mieszka i pracuje w Warszawie. Jest Dyrektorem Muzycznym oraz kompozytorem Teatru Strefa WolnoSłowa przy Teatrze Powszechnym. Jest również założycielem oraz głównym dyrygentem Warsaw Improvisers Orchestra. Organizuje i prowadzi warsztaty muzyki improwizowanej „Sound in Space” dla muzyków i nie-muzyków. Karierę muzyczną zaczynał w Londynie we wczesnych latach 90., grając z zespołem Gallon Drunk. Po dołączeniu do legendarnej post-rockowej grupy Moonshake jego kariera nabrała rozpędu. Kilka lat później został członkiem Spiritualized, z którym związał się na pięć lat i wziął udział w nagraniu trzech płyt studyjnych. Nagrywał również z Dr. Johnem i koncertował w Stanach Zjednoczonych z Radiohead oraz Neilem Youngiem. Na przestrzeni wielu lat nagrywał i koncertował z m.in. Sonic Youth, Suicide, Lush, Stereolab, Durutti Column oraz takimi tuzami jak Eddie Prevost, Peter Brötzmann, Paal Nilssen-Love, Chris Corsano, John Butcher, Lol Coxhill, Martin Kuchen, Evan Parker.

CO? – Innercity Ensemble & Ray Dickaty
KTO? – Ray Dickaty, Radosław Dziubek, Rafał Iwański, Wojciech Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomasz Popowski, Jakub Ziołek
GDZIE? – Dom Kultury Kadr, Warszawa
KIEDY? – 28/04/2018, 19:00
BILETY? – wstęp wolny (rezerwacja miejsc)