Innercity Ensemble

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze, Warszawa
Data: 
05.06.2017
Godzina: 
20:00

Innercity Ensemble to międzymiastowy kolektyw zawiązany w Bydgoszczy w roku 2011. Grupę tworzą muzycy z bogatą przeszłością, grający aktualnie w takich grupach / projektach jak m.in.: Stara Rzeka, Alameda Organisation 2/3/4/5, Pictorial Candi, Jachna/Buhl, T'ien Lai, TROPY, Kapital, Hati. 5-go czerwca uszłyszymy go w Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze, w Warszawie.

Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, krautrock, ambient i muzyka etniczna z różnych stron świata. Bez wstępnych planów i założeń zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty.

Pierwsza, trzydniowa sesja nagraniowa z sierpnia 2011 odbyła się w klubie „Mózg” i zaowocowała dwoma wydawnictwami: epką „Innercity Ensemble” (opublikowaną w Internecie) oraz albumem „Katahdin” (Wet Music 2012). Grupa ruszyła na koncerty, a w lutym 2014 miała premierę płyta pt. „II”. Ten dwupłytowy album zarejestrowany w Pałacu w Ostromecku ukazał się na CD nakładem krakowskiego wydawnictwa Instant Classic, zbierając bardzo dobre recenzje w prasie polskiej i zagranicznej. Płyta znalazła się w wielu rankingach i podsumowaniach, m.in. prestiżowy brytyjski portal The Quietus umieścił album na 13 miejscu najlepszych płyt roku.

W lipcu 2015 zespół spotkał się ponownie w ostromeckim Pałacu na trzydniowej, improwizowanej sesji nagraniowej, której efektem jest najnowszy album „III” opublikowany w listopadzie 2016 w dwóch formatach (CD oraz winyl) przez Instant Classic. Płyta została doceniona ponownie przez The Quietus – w swoim corocznym rankingu 100 najlepszych płyt „III” wylądowała na 3 pozycji.

CO? – Innercity Ensemble
KTO? – Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski, Kuba Ziołek
GDZIE? – Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze, Warszawa
KIEDY? – 05/06/2017, 20:00
BILETY? - 45 PLN (w dniu koncertu) / 39 PLN (w przedsprzedaży)