IMPRO MITING: KONRAD CHYL/ KSAWERY WÓJCIŃSKI/ OLGA KOTER

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klubojdalnia Eufemia, Warszawa
Data: 
20.03.2013

IMPRO MITING: KONRAD CHYL/ KSAWERY WÓJCIŃSKI/ OLGA KOTER

Konrad Chyl - perkusista, improwizator, artysta dźwiękowy. Uczestniczył w sesjach muzyki improwizowanej grając na perkusji, elektronice, gramofonie i przedmiotach z muzykami takimi jak: Joel Grip, Pierre Borel, Krzysztof ,,Arszyn” Topolski, Mikolaj Pałosz, Patryk Lichota, Piotr Tkacz, Piotr Kala, Oier Iruretagoiena, Kim_Nasung, Konrad Gęca i inni. Poszukuje własnej formuły działania (sytuacja dźwiękowa) na pograniczu koncertu i instalacji dzwiękowej. Autor muzyki do spektaklu ,,Kosmos” dla Lubelskiego Teatru Tanca. W lubelskim Ośrodku Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ,,Rozdroża" organizuje autorski festiwal ,,AudioLogie” poswięcony sztuce dzwięku i muzyce elektroakustycznej.

Ksawery Wójciński – kontrabasista, improwizator. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Okrzyknięty Nikiforem polskiego kontrabasu. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska,Michael Zerang, Hans Peter Salentin, Norris Garner,Nicole Mitchell, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera . Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa czy Freddie Mercury. Jest artystą wiecznie poszukującym.

Olga Koter – muzyk, improwizatorka. Gra na instrumentach elektronicznych i elektroakustycznych. Związana z warszawskim zespołem Airth grającym muzykę drone/ambient/noise. Tworzy także swój solowy projekt.

Klubojadalnia Eufemia, g. 21:00

bilety: 10zł