Immortal Onion

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub SPATiF, Warszawa
Data: 
18.03.2020
Godzina: 
20:00

Trio Immortal Onion wystąpi 18 marca, w warszawskim klubie SPATiF. Koncert będzie warszawską premierą drugiego studyjnego albumu zespołu o nazwie “XD [Experience Design]”, który ukaże się pod szyldem wytwórni U Know Me Records. Po koncercie odbędzie się jam session.

“XD [Experience Design]” to wynik połączenia charakterystycznych dla Immortal Onion energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów, minimalistycznych motywów i lirycznych fraz. Wzbogacono je o brzmienie syntezatorów i nawiązania do szeroko pojętej muzyki elektronicznej.

Inspiracją dla powstania Immortal Onion byli artyści tacy jak: Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, Tigran Hamasyan czy Tosin Abasi.
Od początku ideą przewodnią zespołu było łączenie odmiennych gatunków takich jak: jazz, minimal music, fusion, czy progresywny metal. Mimo takiej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, zespół stworzył własny rozpoznawalny język.

Jako laureaci Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk oraz VI edycji programu „Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca wydali w 2017 roku pierwszą płytę „Ocelot of Salvation” we współpracy z wydawnictwem Requiem Records.
W ciągu dwóch lat wystąpili z debiutanckim materiałem w 11 państwach grając zarówno samodzielne koncerty, jak i na międzynarodowych festiwalach.
W 2019 roku zespół wydał własnym nakładem album live z koncertu w Sopocie.
W marcu światło dzienne ujrzy krążek ,,XD [Experience Design]”.

CO? – Immortal Onion
KTO? – Tomir Śpiołek, Ziemowit Klimek, Wojtek Warmijak
GDZIE? – Klub SPATiF, Warszawa
KIEDY? – 18/03/2020; 20:00
BILETY? – 30 zł/ 40 zł/ 50 zł