Hypnotic Brass Ensemble

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
29.11.2016
Godzina: 
20:00

Hypnotic Brass Ensemble - ten niezwykły „dęty” kolektyw składający się z 8 muzykujących braci, synów trębacza Phila Cohrana (członka legendarnej Sun Ra Arkestra), zawita 29-go listopada, do krakowskiej Alchemii. 

Opisywanie ich koncertów to niezwykle trudna sprawa, a spotykane często określenia, takie jak: „huragan”, „sztorm” czy „tornado”, nawet w połowie nie oddają tego, co dzieje się zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Nie bez powodu HBE znani są również jako „The Bad Boys of Jazz”.
Występowali razem z Princem, Mos Defem czy De La Soul, należą do ulubionych składów Damona Albarna czy Tony’ego Allena, ich najpopularniejszy utwór, „War”, trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”, ale w głębi ducha cały czas czują się zwariowaną kapelą uliczną.
Podczas gdy inni coraz chętniej sięgają po elektroniczne brzmienia, oni pozostają wierni wpływom jazzu, funku, soulu i hip-hopu w klasycznym wydaniu i właśnie dlatego – szczególnie w wersji live – zarażają niewymuszoną pozytywną energią.

CO? – Hypnotic Brass Ensemble
KTO? – Smoov, Baji, Hudah, Yoshi, Rocco, Clef, Cid
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 29/11/2016, 20:00
BILETY? – 40 zł / 55 zł