Huber Zemler

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Narodowy Instytut Audiowizualny, Warszawa
Data: 
27.01.2017
Godzina: 
20:30

27-go stycznie, w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, w Warszawie, wystąpi Hebert Zemler. 

Cykl rozpoczynamy od koncertowej premiery płyty „Pupation of Dissonance” perkusisty Huberta Zemlera, klasycznie wykształconego instrumentalisty znanego z zespołów LAM, Shy Albatross czy Slalom.

Hubert Zemler jest jednym z najbardziej wszechstronnych i kreatywnych polskich perkusistów. Absolwent Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina zdobywał doświadczenie w orkiestrach, ale przede wszystkim jako członek licznych zespołów sceny alternatywnej i improwizowanej. I tak mogliśmy go usłyszeć w bluesowym Shy Albatross, minimalistycznym LAM czy eklektycznym Slalomie.

Zemler jest także autorem entuzjastycznie przyjętych płyt solowych: „Moped”, „Gostak & Doshes” oraz „Pupation of Dissonance”. Na tej ostatniej – której oficjalna premiera odbędzie się w NInA – artysta składa hołd historii muzyki perkusyjnej. Od roli dodatków barwowych w muzyce symfonicznej, poprzez odkrywanie piękna dźwięków „niemuzycznych” aż po mariaż urządzeń akustycznych z elektronicznymi. Podczas koncertu usłyszymy również zaskakującą autorską aranżację jednego z utworów Steve’a Reicha.

KTO? – Hubert Zemler
GDZIE? – Narodowy Instytut Audiowizualny, Warszawa
KIEDY? – 27/01/2017, 20:30
BILETY? – wstęp wolny