High Definition Quartet & Igor Boxx

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Teatr Roma, Warszawa
Data: 
06.01.2018
Godzina: 
19:30

W najbliższy weekend High Definition Quartet zaprezentuje dwukrotnie swój najnowszy projekt koncertowy – Dziady | The Forefathers' Eve. W sobotę 6 stycznia zespół wystąpi w warszawskim Teatrze Roma w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz.

Projekt Dziady | The Forefathers' Eve to bezprecedensowe spotkanie dwóch muzycznych światów – akustycznej muzyki improwizowanej i współczesnej muzyki elektronicznej. W ramach projektu Piotr Orzechowski wraz z High Definition Quartet i Igorem Boxxem z grupy Skalpel, podejmują się próby muzycznej interpretacji starosłowiańskiego obrzędu, opisanego w II części ponadczasowego dramatu Adama Mickiewicza.

Fabuła tekstu źródłowego oddana zostaje poprzez zestawienie przeciwstawnych sobie sfer: ludzkiej (improwizacja) i duchowej (elektroniczne sety). W rolę uczestników rytuału wciela się kwartet jazzowy, a Igor Boxx w kolejnych przybyszy z zaświatów. Nowy projekt w wykonaniu High Definition Quartet i Igora Boxxa to jednak nie tylko rozmowa dwóch sfer, ale również próba oddania poprzez muzykę stanów emocjonalnych ich przedstawicieli.

Premiera projektu odbyła w listopadzie 2017 r. w ICE Kraków w ramach OEES Open Eyes Economy Summit realizowanego przez Fundację GAP pod patronatem prof. Jerzego Hausnera.

CO? – High Definition Quartet & Igor Boxx: Dziady
KTO? – Mateusz Śliwa, Piotr Orzechowski 'Pianohooligan', Alan Wykpisz, Grzegorz Pałka, Igor Boxx
GDZIE? – Centrum Kultury Zamek, Poznań
KIEDY? – 06/01/2018, 19:30