High Definition Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Śląski Jazz Club, Gliwice
Data: 
04.06.2015
Godzina: 
20:00

High Definition Quartet to jeden z najciekawszych i najbardziej utytułowanych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia. W maju kwartet rusza w trasę po Polsce. 4-go czerwca wystąpią w Śląskim Jazz Clubie, w Gliwicach.

Doceniony w kraju i za granicą, zdobył szereg najwyższych laurów na prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych – w samym sezonie 2011/2012 zdobył Grand Prix na trzech znanych europejskich konkursach, w tym prestiżowy Jazz Hoeilaart w Belgii, Krokus Jazz i Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

Muzycy zespołu są też laureatami renomowanych konkursów indywidualnych, m.in. najsłynniejszy konkurs dla pianistów solo Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 w Szwajcarii (Piotr Orzechowski) czy Bass2012 Copenhagen w Danii (Alan Wykpisz).
HDQ jest laureatem programu „Young Jazz Project” Fundacji Maestro, w ramach którego odbył rezydencję w Nowym Jorku (jesień 2013), a także nagrał świetnie przyjęty przez krytykę i nominowany do Nagrody FRYDERYK 2014 album "Hopasa" nagrany dla słynnej amerykańskiej wytwórni EmArcy Records/ Universal MusicPolska(2013). Album został uznany „Płytą Roku” w ramach Grand Prix Jazz Melomani (2014).

Kwartet ma na koncie współpracę z amerykańskim gigantem jazzowej trąbki Randym Breckerem, w ramach której odbył trasę koncertową po Polsce (2012) i krajach Zatoki Perskiej (2013). W minionym sezonie zagrał m.in. na Festiwalu Jazztopad, czy na największym jazzowym festiwalu w Indiach – Jazz Utsav.

CO? – High Definition Quartet
KTO? – Mateusz Śliwa, Piotr Orzechowsk, Alan Wykpisz, Dawid Fortuna
GDZIE? – Śląski Jazz Club, Gliwice
KIEDY? – 04/06/2015, 20:00
BILETY? - 10 zł / 15 zł (w dniu koncertu)