HIGH DEFINITION

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Cud Nad Wisłą, Warszawa
Data: 
05.08.2012

HIGH DEFINITION 

To kwartet złożony z młodych, ambitnych muzyków, otwartych zarówno na główny nurt jazzowy jak i korzystających z najnowszych zdobyczy muzyki klasycznej czy współczesnej awangardy. W 2011 r. kwartet zdobył Grand Prix na trzech znanych Europejskich konkursach, w tym prestiżowy Jazz Hoeilaart (Belgia) , Krokus Jazz (Jelenia Góra) oraz XV Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych (Gdynia). Poza tym jest zwycięzcą projektu "Young Jazz Project" fundacji "Maestro" a także "Jazzowego Debiutu Fonograficznego" organizowanego przez Instytut Muzyki I Tańca. W rankingu Jazz Top na portalu Jazzarium.pl High Definition zajęło I miejsce w kategorii Debiut Roku 2011.

To aktywnie koncertujący muzycy mający na koncie wyróżnienia indywidualne na uznanych polskich i zagranicznych festiwalach m.in.: Jazz nad Odrą (Wrocław), Jazz Juniors (Kraków), Krokus Jazz (Jelenia Góra), Novum Jazz (Łomża), Blues nad Bobrem (Bolesławiec), RCK pro JAZZ (Kołobrzeg), Baszta Jazz (Czchów), Novum Jazz (Łomża), Jazz Hoeilaart (Belgia) czy Montreux Jazz Festival (Szwajcaria). Pianista Piotr Orzechowski jest zwycięzcą Montreux Jazz Piano Competition.

Saksofonista Mateusz Śliwa jest dwukrotnym laureatem i zwycięzcą Ogólnopolskiego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku. Kontrabasista Alan Wykpisz zdobył indywidualną nagrodę dla najlepszego kontrabasisty na Jazz Hoeilaart. Perkusista Patryk Dobosz zdobył nagrodę specjalną Leszka Możdżera na Jazz Juniors. High Definition wykonuje własne, oryginalne kompozycje z pogranicza jazzu i muzyki współczesnej oraz aranże standardów jazzowych.

Cud Nad Wisłą, godz. 20:00