Henryk Miśkiewicz

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Kultury Saska Kępa, Warszawa
Data: 
17.06.2014
Godzina: 
19:00

17-go czerwca Klub Kultury Saska Kępa zaprasza na energetyczny jazz z domieszką funky w wykonaniu legendy polskiego jazzu – Henryka Miśkiewicza i jego zespołu.

Henryk Miśkiewicz jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich muzyków jazzowych. Zwycięzca Jazz Top (Jazz Forum) w kategorii klarnetu i saksofonu altowego. Zdobywca dwóch Fryderyków („Lyrics” – płyta roku 2002 oraz muzyk roku 2004), nagrodzony Mateuszem (nagroda Pr III Polskiego Radia) i Oskarem Jazzowym za całokształt pracy twórczej (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Koncertował na największych festiwalach jazzowych m.in. Pori Jazz Festiwal (Finlandia), Umbria Jazz Festiwal (Włochy), wielokrotnie na Jazz Jamboree. Występował z amerykańskim saksofonistą Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna, Patem Methenym ( w projekcie Anny Marii Jopek), Davidem Murrayem oraz czołówką polskich muzyków jazzowych.


"LIVE!” to Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale - co równie ważne - także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie. Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.

Cykl "Cały ten jazz! LIVE!" podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu. W ramach cyklu do końca czerwca roku 2014 będzie można posłuchać najwybitniejszych polskich jazzmanów: Krzysztofa Herdzina, Jorgosa Skoliasa, Apostolisa Anthimosa, Henryka Miśkiewicza i inni.

CO? – Cały ten jazz! LIVE!: Henryk Miśkiewicz
KTO? – Robert Kubiszyn, Henryk Miśkiewicz, Michał Miśkiewicz, Marek Napiórkowski 
GDZIE? – Klub Kultury Saska Kępa, Warszawa
KIEDY? – 17/06/2014, 19:00
BILETY? – 20 zł