GIA KOKA

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note, Poznań
Data: 
04.01.2014
Godzina: 
20:00

Urodzona w Polsce, wychowana w Holandii, podpisała kontrakt w Wielkiej Brytanii, gdzie pracowała z Martinem Terefem, producentem płyt zdobywających nagrody Grammy. Po tym cennym doświadczeniu przeniosła się do Hollywood. Komponowała tam utwory wykonywane m.in. przez Leslie Clio, Leonę Lewis, Kylie Minogue. Tragiczny wypadek nagle zburzył jej świat — zmarł jej dziewiętnastoletni brat, Dymitr.
- Skończyło się życie, które znałam – wspomina Gia. - Przestałam odczuwać więź z tym, co robiłam. Takie wydarzenie zmienia cię całkowicie. Wróciłam do Europy. Nie wstawałam z łóżka, prawie cały czas płakałam.

Po kilku miesiącach postanowiła napisać pożegnalny list do Dymitra. Tworzy go dziewięć utworów zebranych na płycie Dymitri.
- Wszyscy, którzy się zaangażowali w prace przy tej płycie, zrobili to z dobroci serca — mówi Gia. — Nie było przyznanego na tę płytę budżetu, brakowało pieniędzy. Zrobiliśmy wszystko, co konieczne, aby płyta się ukazała. Wokal nagraliśmy w małym pokoju w polskim domu. Materiał zmiksowaliśmy w większości w samochodzie. I tak dalej. Nie jest to płyta z tych dopieszczonych, jakie się robi pod modne trendy, nie dbając o to, czy jest w nich jakakolwiek głębia. To ja, mój głos, kiedy próbuję się jakoś uporać z bólem i staram się wydobyć coś pozytywnego z tak smutnego doświadczenia.

Słychać to na tej płycie. Piękne liryczne wątki, emocjonalne wykonanie i dźwięk pełen autentyzmu. „Dymitri” to piękny zbiór szczerych i poruszających utworów o życiu, miłości, tragedii i rodzinie. Poświęcona chłopakowi, który odszedł o wiele za wcześnie.

Bilety: 20 zł

do nabycia: Blue Note

Rezerwacje: biuro@bluenote.poznan.pl

 

Gia – wokal, piano
Ferry Lagendijk – piano
Bartek Kucz – bas
Mirek Kamiński – perkusja