Gdańsk Jazz Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
15.05.2015
Godzina: 
20:00

Grają muzykę nowoczesną, ale opartą na najlepszych tradycjach! W repertuarze mają zarówno standardy jazzowe, jak i własne kompozycje. 15-go maja, w Blue Note Jazz Club wystąpi Gdańsk Jazz Quartet.

Gdańsk Jazz Quartet zawiązał się w 2014 roku, ale muzycy go tworzący współpracują od dawna. Maciej Sikała od wielu lat uważany jest za najlepszego saksofonistę tenorowego w Polsce. Cezary Paciorek zapamiętany został jako nowator akordeonu jazzowego. Piotr Lemańczyk jest rozchwytywanym basistą, ma na koncie współpracę z muzykami z pierwszej ligi amerykańskiego jazzu. Tomasz Łosowski (syn Sławka Łosowskiego – założyciela zespołu Kombi) dysponuje niedoścignionym warsztatem perkusisty, który pozwala mu grać z czołówką polskiego popu, rocka i jazzu.

Ci czterej dżentelmeni postanowili złączyć swe siły i tworzyć muzykę nowoczesną, ale opartą na najlepszych tradycjach. Nie jest to muzyka rozrywkowa, lecz sztuka ambitna, wymagająca, elitarna. Proszę się jednak nie obawiać, artyści dbają również o to, by być komunikatywni. W repertuarze mają zarówno standardy jazzowe, jak i własne kompozycje.

CO? - Gdańsk Jazz Quartet
KTO? - Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Piotr Lemańczyk, Tomasz Łosowski
GDZIE? - Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? - 15/05/2015, 20:00
BILETY? - 45 zł