Głogowskie Spotkania Jazzowe: Tomasz Szczepaniak Trio / Dominik Mąkosa Trio & Tomasz Wendt

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Piwnica Artystyczna Pod św Mikołajem, Głogów
Data: 
21.09.2014
Godzina: 
21:00

21-go września w restauracji Fortepiano Ristorante w Głogowie w ramach Głogowskich Spotkań Jazzowych wystąpią Tomasz Szczepaniak Trio oraz Dominik Mąkosa Trio & Tomasz Wendt.

Zespół powstał w 2004r. z inicjatywy gitarzysty Tomasza Szczepaniaka, który jest rodowitym głogowianinem. Od początku istnienia grupy głównym celem leadera było tworzenie własnej muzyki, której podstawą jest główny nurt amerykańskiego jazzu, choć inspiracje pochodzą również z muzyki klasycznej. Muzyka tria poszukuje i rozwija się na niewyczerpalnym źródle melodii opartej na solidnej podstawie harmoniczno-rytmicznej. Repertuar grupy to autorskie kompozycje leadera oraz standardy jazzowe we własnych aranżacjach.
Do tej pory zespół zarejestrował jedynie kilka koncertów live, dlatego w tym roku planowane jest nagranie i wydanie płyty studyjnej.


Dominik Mąkosa Trio to zespół prezentujący nurt nowoczesnego jazzu z wyraźnym ukłonem ku jazzowej tradycji. Muzycy wchodzący w skład kwartetu są laureatami wielu konkursów w Polsce i za granicą. Zespół prezntując program autorski ukaże świeżą i oryginalną odsłonę kwartetu jazzowego, pełnego nastroju, nowatorstwa i przestrzeni.

Tomasz Wendt - saksofonista tenorowy i sopranowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie saksofonu jazzowego u Dr Janusza Brycha. Współzałożyciel zespołu Szwec & Wendt Quintet, obecnie współpracuje również ze swoim zespołem Tomasz Wendt Quartet oraz Generation Next. Laureat wielu nagród na konkursach w Polsce i za granicą, m.in: XIV Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Bluesowych i Jazzowych w Gdyni - I wyróżnienie indywidualne oraz nagroda indywidualna Radia Gdańsk, 5th International Azoty Tarnów Jazz.

CO? – Głogowskie Spotkania Jazzowe:  Tomasz Szczepaniak Trio / Dominik Mąkosa Trio & Tomasz Wendt
KTO? – Waldemar Franczyk, Bartłomiej Pietsch, Tomasz Szczepaniak / Mateusz Maniak, Dominik Mąkosa, Jakub Olejnik, Tomasz Wendt
GDZIE? – Piwnica Artystyczna Pod św Mikołajem, Głogów
KIEDY? – 21/09/2014, 21:00