Głogowskie Spotkania Jazzowe: Kasia Mirowska Trio / Charli Green & Puma 4Set

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Fortepiano Ristorante / Piwnica Artystyczna Pod Św. Mikołajem, Głogów
Data: 
24.10.2015
Godzina: 
19:00

24-go października, trzeciego dnia 31. Głogowskim Spotkań Jazzowych odbędą się dwa koncerty w ramach scenu klubowej festiwalu. W Fortepiano Ristorante wystąpi Kasia Mirowska Trio natomiast w Piwnicy Artystycznej Pod Św. Mikołajem Charli Green & Puma 4 SET.

Kasia Mirowska - współpracowała z wrocławskimi formacjami The Crackers Band i The Sound Office, z trio RGG (Raminiak-Garbowski-Gradziuk), z Big-Bandem A. Mazura oraz z Big-Bandem Zielonogórskim.
Uczestniczyła w projektach Apostrophe Quartet plays Kilar i Orkiestra Niskobudżetowa plays Zappa. Śpiewała z Orkiestrą G. Broma, wystąpiła przed artystami jazzowymi światowego formatu - K. Mahogany, N. Freelon, czy US3.
Pracuje jako muzyk sesyjny. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, wystąpiła m.in. na Jazzfest Brno, Hildener Jazztage, Muse Festiwal w Selzee, Jazz Bez we Lwowie, 33 Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Wrocławskim Festiwalu Jazzowym, Jazzie nad Odrą, Old Jazz Meeting w Iławie, New Cooperation Zamość-Łuck, na festiwalach jazzowych w Pradze, Koblenz i Gladbeck.
Oprócz czynnego śpiewania prowadzi działalność pedagogiczną. Jest nauczycielem śpiewu certyfikującym się w coraz bardziej znanej w Polsce metodzie Speech Level Singing S.Riggsa. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol, Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie.

Charli Green –  amerykański trębacz, kompozytor i aranżer. urodził się i dorastał w Memphis USA. Obecnie pracuje ze własną orkiestrą The Charli Green Big Band. Współpracownik Dextera Gordona, Bena Webstera, Arta Taylora i Lou Genetta, wystąpi z towarzyszeniem formacji, która łączy ze sobą różne bieguny muzycznych doznań – jazzowe frazy i swingująca pulsacja przewija się z rockową energią, funkowym groovem i bluesową siłą przekazu. Zespół 4SET Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego to kwartet podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą.

Krzysztof „Puma” Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog – jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma „Gitara i Bas”.

CO? – 31. Głogowskie Spotkania Jazzowe: Kasia Mirowska Trio / Charli Green & Puma 4SET
KTO? – Kasia Mirowska / Charli Green / Krzysztof „Puma” Piasecki
GDZIE? - Fortepiano Ristorante / Piwnica Artystyczna Pod Św. Mikołajem, Głogów
KIEDY? – 24/10/2015, 19:00
BILETY? – wstęp wolny